
W każdy wtorek o godzinie 18.00 w domu katechetycznym parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu spotyka się chór męski.
Kilkudziesięciu mężczyzn spotyka się raz w tygodniu o tej samej porze, aby ćwiczyć, śpiewać, przygotowywać się do koncertów i dostarczać wrażeń słuchaczom. Już do tradycji chóru należy wzbogacanie świątecznej liturgii i uroczystości kościelnych. Zespół z powodzeniem występuje na festiwalach, reprezentując raciborskie towarzystwo śpiewacze.

Dyrygent chóru, Jan Goldman, zdradził nam, że wkrótce chór męski po raz pierwszy uświetni uroczystość państwową, bo razem z chórem mieszanym parafii WNMP 11 listopada na mszy za Ojczyznę, odprawianej w kościele farnym wykona Bogurodzicę.
Najbliższe próby chórzyści planują poświęcić na perfekcyjne przygotowanie tej najstarszej pieśni religijnej.
Również w listopadzie chór będzie obchodził 25-lecie swojej działalności.
Chórzyści, którzy spotykają się w każdy wtorek o godzinie 18.00, chętnie przyjmą do swojego składu nowicjuszy.





![O zimnych kąpielach w bibliotece na Ostrogu. Naukowe spojrzenie na morsowanie [ZDJĘCIA] morsowanie raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/morsowanie-raciborz.jpg)
![Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet [ZDJĘCIA] Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-kobiet.jpg)




![Medale zawodników Łamatora na SOLT European Championship w Warszawie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/lamator-raciborz.jpg)

![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)

![Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce [ZDJĘCIA] Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/sad-rejonowy-raciborz-marzena-korzonek.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)






![Raciborska biblioteka uhonorowała najbardziej aktywnych czytelników i rodziców [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/czytelnik-roku.jpg)
