List otwarty do członków koła Platformy Obywatelskiej „Nowa Generacja”

Drodzy przyjaciele z Nowej Generacji! Zwracamy się do Was jako przedstawicieli partii, jak jeszcze niedawno się wydawało, bliskiej ideowo naszej. Zwracamy się jako do ludzi, którzy podjęli trudną i niekoniecznie skazaną na sukces próbę demokratyzacji i przywrócenia właściwej roli raciborskim strukturom PO. Już za parę dni zaczniemy konkurować o przychylność wyborców. Niech to nie będzie czas stracony na wzajemne konflikty i awantury. Nie zapominajmy, że nadrzędnym celem tych wyborów powinno być przywrócenie Raciborzowi i całemu powiatowi należnej mu świetności. Dziś stoimy przed ogromnymi problemami gospodarczymi i społecznymi. Czas na zmianę władzy, która – jak pokazuje rzeczywistość – wyczerpała pomysły na rozwój naszego miasta.

Dajmy nową nadzieję mieszkańcom, dajmy im alternatywę.

Współpracujmy lub konkurujmy, ale zawsze miejmy na pierwszym planie dobro wspólne mieszkańców. Odrzućmy konflikty ponadlokalne i ideologię, która dzieli. Szukajmy wspólnie rozwiązań problemów i pomysłów na rozwój. Naszego miasta nie stać na dalsze kłótnie i stagnację. Nie łudźmy się, że cokolwiek zmienimy, jeżeli nie zmienimy fundamentów funkcjonowania obecnych władz. Dlatego apelujemy właśnie do Was, do ludzi deklarujących takie zmiany:

Odrzućcie balast uprzedzeń i narzuconych układów – postawcie na nową jakość!

Apelujemy właśnie do Was, jako do ugrupowania po przeciwnej stronie sceny politycznej, abyśmy mogli wspólnie udowodnić, że można zmieniać wspólnie naszą małą ojczyznę, niezależnie od „wielkiej polityki”. Wystarczy powiedzieć:

Idea, nie ideologia.

Mamy nadzieję, że nasz szczery apel nie pozostanie bez odzewu.

Za Zarząd Powiatowy
Prawa i Sprawiedliwości
Tomasz Kusy

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here