Druh ZHP Marek Majewski

Druh ZHP Marek Majewski, instruktor drużynowy od trzech lat prowadzi w Kuźni Raciborskiej 18. Drużynę Starszoharcerską „Grunwald” im. Zawiszy Czarnego.Pod komendą druha Marka co tydzień w piątek spotyka się dziesięcioosobowa grupa, która na zbiórce realizuje program autorski swojego instruktora. W spotkaniach uczestniczą gimnazjaliści i licealiści, a nawet student z Wrocławia.Program autorski Marka Majewskiego skoncentrowany jest wokół tematyki szeroko rozumianych praw człowieka. Ale członkowie „Grunwaldu” nie tylko dyskutują o przestrzeganiu i skutkach łamania praw człowieka. Gro czasu poświęcają na przygotowaniach do zlotu w Kielcach z okazji 100-lecia skautingu na świecie. 1 sierpnia 2007 r. wspólnie ze skautami całego świata polscy harcerze będą odnawiali swoje skautowe przyrzeczenie, ale wcześniej cały rok szkolny wypełniają zadania programowe realizowane w związku wydarzeniem. Sierpniowa rocznica to również etap w przygotowaniach do obchodów (2010r.) stulecia powstania harcerstwa na ziemiach polskich.


Poza tym uczestniczymy w Harcerskich Targach Gromad i Drużyn. Niesiemy Betlejemskie Światło Pokoju, które od Słowaków przejmujemy na granicy i przekazujemy dalej. Organizujemy typowe wycieczki i rajdy harcerskie. Lubimy ogniska, gry terenowe, do których zapraszamy inne drużyny. Np. ostatnio przeprowadziliśmy w Kuźni Raciborskiej grę „W 80 minut dookoła miasta”, wymagającą znajomości geografii i topografii miejscowości
– opowiada druh.


Marek Majewski, uczeń klasy III Zespołu Szkół Mechanicznych w Raciborzu, tegoroczny maturzysta, myśli o studiowaniu historii.

/BSp/

- reklama -

3 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here