Harcerki ZHR

W każdy wtorek o godz. 16.21 spotykają się harcerki ZHR 21. Raciborskiej Drużyny Harcerek „Świt Nadziei”. Na swoje zbiórki zapraszają wszystkie dziewczęta zainteresowane służbą: Bogu, Polsce i bliźniemu.Nasza drużyna ma zaledwie miesiąc, bo powstała na początku września tego roku -mówi założycielka drużyny druhna Ewa Korycik. Po ukończonym kursie w Harcerskim Ośrodku Wodnym w Wiśle Wielkiej i akceptacji naszego programu działalności przez Tyski Związek Drużyn podległy Górnośląskiej Chorągwi Harcerskiej powołałyśmy z koleżankami drugą drużynę w harcerskim środowisku Raciborza, właśnie „Świt Nadziei”. Nazwa nawiązuje do naszej służby. Co dzień mamy nadzieję, że każdego dnia będziemy lepiej wypełniać ideę harcerstwa. A na nią się składa ukierunkowana prawem harcerskim służba Bogu, Ojczyźnie i bliźniemu.Harcerstwo oferuje rozrywkę i ukierunkowaną zabawę. Tu można rozwijać talenty, dbać o swoje hobby. Dyscyplina i przestrzeganie reguł kształtuje charakter i uczy odpowiedzialności. Typowe dla środowiska harcerskiego są obozy i biwaki.Uczestniczyłyśmy w Warsztatach Rad Drużyn w Kluczborku, byłyśmy na trzydniowym biwaku w Krowiarkach i trzytygodniowym obozie harcerskim nad jeziorem Wdzydze w Wdzydzach Tucholskich. Te atrakcje będą dostępne również dla wszystkich wstępujących do naszej drużyny.
Zawsze dbamy, by były to tanie formy wypoczynku, dlatego np. wybieramy tani transport kolejowy, organizujemy krajoznawcze wyprawy piesze. Uczestniczymy też w akcjach zarobkowych, a pozyskane środki przeznaczamy tylko na zakupy związane z funkcjonowaniem harcerstwa, co skrupulatnie jest odnotowane w księdze finansowej
– podkreśla druhna Mirka.
Co tydzień spotykamy się przy kościele NSPJ w Raciborzu we wtorek o 16.21. Jeśli chcesz się dowiedzieć dlaczego właśnie o 16.21, przyjdź, osobiście udzielimy odpowiedzi – mówi druhna Ania.

Przyjdź na spotkanie harcerskie z Anią, Ewą, Mirką, Gosią i Anią (patrz: zdjęcie).W piątki o 16 w Szkole Podstawowej nr 18 spotykają się najmłodsze dziewczynki – zuchy z 1. Raciborskiej Gromady Zuchów „Biedronki z Bajkowej Krainy”. Co tydzień przygotowujemy zestaw zabaw logicznych i gry terenowe. Uczymy się piosenek harcerskich i turystycznych. Teraz przygotowujemy się do XV Festiwalu Piosenki Religijnej, organizowanego przez Duszpasterstwo Młodzieży działające przy parafii NSPJ w Raciborzu – dodają dziewczyny.

/BSp/

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here