Stypendia ze Starostwa

Od 9 do 23 października w Starostwie Powiatowym w Raciborzu przy ul. Klasztornej 6 będą podpisywane umowy w sprawie udzielenia stypendium unijnego.
Program unijnych stypendiów Starostwo Powiatowe realizuje w ramach „Wyrównywania szans edukacyjnych poprzez programy stypendialne” Zintegrowanego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego (ZPORR). Projekt będzie współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, budżetu państwa i środków własnych powiatu.

Stypendia dla uczniów dotyczą całego roku szkolnego 2006/2007. Stypendia dla studentów dotyczą zaś jedynie semestru zimowego roku akademickiego 2006/2007.


Do „Programu Stypendialnego” zakwalifikowało się w sumie 288 uczniów szkół ponadgimnazjalnych w powiecie raciborskim oraz 154 studentów zamieszkałych na terenie powiatu. Listy zakwalifikowanych uczniów dostępne są w szkołach, zaś w przypadku studentów powiadomienia listowne otrzymały jedynie te osoby, które nie zakwalifikowały się do uzyskania stypendium unijnego. Zakwalifikowani do „Programu Stypendialnego” uczniowie i studenci proszeni są o zgłaszanie się w Starostwie Powiatowym w Raciborzu w dniach od 9 do 23 października br. w celu podpisania umowy stypendialnej. W przypadku uczniów niepełnoletnich, umowy w ich imieniu podpisują ich prawni opiekunowie. Do podpisania umowy stypendialnej należy zabrać ze sobą dowód osobisty. Umowy podpisywane będą w siedzibie Starostwa Powiatowego w Raciborzu przy ul. Klasztornej 6: w poniedziałki, środy i czwartki – w godzinach od 8.00 do 15.00, we wtorki – od 8.00 do 17.00, zaś w piątki od 8.00 do 13.00.
/Na podstawie inf. Starostwa Powiatowego/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here