Debata z kandydatami na prezydenta miasta

21 października odbędzie się I Raciborski Festiwal Organizacji Pozarządowych, w ramach którego miejsce będzie miała debata z udziałem kandydatów na urząd prezydenta Raciborza. Poświęcona będzie problematyce III sektora, ze szczególnym uwzględnieniem jego współpracy z władzami samorządowymi i administracją publiczną.Prosimy o wysyłanie propozycji pytań do kandydatów na adres mailowy: [email protected] lub pod nr tel.032 42 25 099 do dnia 19.10.2006 r.

Oganizatorem debaty są: Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych w Rybniku oraz Raciborska Koalicja Organizacji Pozarządowych. Debata odbywa się w ramach ogólnopolskiej akcji "MASZ GŁOS, MASZ WYBÓR". Poprowadzi ją Tomasz Raudner – dziennikarz tygodnika Nowiny Rybnickie.

Dowiedz się więcej…

/s/

- reklama -

21 KOMENTARZE

 1. Ciekawe, dlaczego z wyścigu do fotela prezia w racku wycofał się nazywany jeszcze niedawno „czarnym koniem” N.Mika? Zaszkodziły beznadziejne ankiety, czy może widmo toczacych się śledztw w sprawie Archiwum i prania pieniędzy w „odnowowej” firmie? A może liczy,że któryś z wygranych damu krzesło viceprezia? Szkoda,że go nie będzie wielu chciałoby zadać kilka ważnych pytań…

 2. Jaka to debata z kandydatami skoro pytania trzeba przesłać wcześniej. Społeczeństwo powinno uczestniczyć i mieć możliwość zadawania pytań bezpośrednio. To nie debata tylko gadające głowy. Pytania wcześniej przygotowywane były dla sekretarzy…

 3. Pytania są zbierane wcześniej w celu wprowadzenia porządku w debacie. Moderatot, który jest osobą spoza Raciborza musi wiedzieć o co pytać. Kandydaci na fotel prezydenta na pewno wczesniej nie poznaja pytan. A debata ma charakter otwarty i kazdy moze przyjsc i posluchac. Bedzie tez mozliwosc zadawania pytan kandydatom z sali, ale powinny one dotyczyc III sektora. Piotr Dominiak koordynator festiwalu.

 4. Chyba nie będziesz z tego powodu ronił krokodylich łeż z powodu wycofania się N.Miki? Ciekawe, że debatować z raciborskimi kandydatami na prezydenta Raciborza można za pośrednictwem Rybnika – ale nam się we wiochę zamieniło miasto (Racibórz dzielnicą Rybnika).

 5. a czegóż to chcecie od człowieka z Rybnika. Taki sam jak z Raciborza a może będzie obiektywniejszy bo nie zna i nie zależy mu na tym kto w SRC będzie Prezydentem, nie ma tu żadnego interesu w tym aby faworyzować któregokolwiek z kandydatów lub ulegać naciskom, więc jest nadzieja że każdego będzie traktował równo bez pobłażliwości!

 6. Dośc tego marudzenia ! Osoba prowadząca powinna być mozliwie obiektywna (dlatego ktoś z zewnątrz) ale i zorientowana (dlatego dziennikarz, który obsługuje Racibórz). Nie mam pojęcia dlaczego macie tu jakies kompleksy, że jest to osoba z Rybnika. To, że CRiS nam pomaga w organizacji festiwalu (m.in. organizując na niego kasę) to najlepszy sygnał że NGOsy raciborza i rybnika ze sobą WSPÓŁPRACUJĄ, w przeciwieństwie np. do samorzadów. I z tego nalezy sie cieszyć, a nie obrażac na Rybnik!

 7. W ubiegły piątek byłem świadkiem składania list w komisji wyborczej przez niejakiego Kusego, który podobno zamierza się ubiegać o fotel prezydenta. Niestety muszę przyznać, że brak temu człowiekowi elementarnych zasad kultury, gdyż wchodząc do pomieszczenia labo witamy się ze wszystkimi (podając rękę), albo z nikim. Niestety było inaczej. Poza tym odniosłem wrażenie, że Kusy jest pustym, nadętym bufonem.

 8. każda debata przynosi cos dobrego.Jako wyborca mogę się zorientować , kto jaki poziom prezentuje,po 2 spotkanie wszystkich kandydatów razem pozwoli nam ocenić ich zapalczywość lub jej brak. To co widzimy obecnie w Sejmie dyskredytuje PIS i jemu podobne org na naszym terenie. Ciekaw jestem co sobą zaprezentuje kandydat na fali Kusy? Bardzo jestem ciekaw.

 9. Elementarne zasady kultury mówią, że nie podaje się ręki kobietom jako pierwszy. Może wyglądałeś jak ciota to ci nie podał :-> A tak powazniej, z tego co wiem to wszystkie listy PiS zarejestrował we wtorek i nie robił tego Kusy. Kiepska prowokacja.

 10. trzeba się spytać kandydatów na fotel prezydenta miasta 1.czy jest prawdą że p.markowiak w czsie studiów podpisał umowę z wis 2. dlaczego został zwolniony po 24 godzinach z aresztu w stanie wojennym 3. czy jest prawdą że otrzymał w 3 dni mieszkanie gdy pracował w kolzamie na te pytania jako startujący na prezydenta musi odpowiedzieć

 11. a czy pan Kusy zaprzeczy, że był w piątek w UM? Wątpie. Nie musiał składać list, wystarczy, że KUSY TAM BYŁ. Może zamiast do biblioteki, po savoir-vivre przyszedł do Urzędu? Myślę, że jemu nie jest potrzebny S-V, ale reedukacja.

 12. A co jesteś jakoś specjalnie poszkodowany „zniesmaczony”, że Kusy nie podał Tobie ręki? A może każdy kandydat na prezydenta powinien w każdej sytuacji wszystkim podawać rękę – nawet jak jest MiniMalu……upss Billi?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here