Podsumowanie akcji „Mamo, Tato – dbaj o moje bezpieczeństwo”

Akcja „Mamo, Tato – dbaj o moje bezpieczeństwo” dobiegła końca. Jej finał miał miejsce 19 października. Na uroczystej gali zjawili się wychowankowie wszystkich przedszkoli z powiatu, które wzięły udział w przedsięwzięciu, w tym laureaci konkursu rysunkowego, których nazwiska i prace prezentujemy.Przypomnijmy, że akcja ruszyła 13 września jednocześnie w powiecie raciborskim i wodzisławskim. Jej celem było zwiększenie bezpieczeństwa dzieci na drodze. Pomysłodawcą i organizatorem całego przedsięwzięcia jest Dariusz Graczyk z Doradztwa Podatkowego „Graczyk i Wspólnicy”, zaś honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął starosta raciborski Jerzy Wziontek. Objętych nią zostało około 3 tys. przedszkolaków (6 – latków) z prawie 100 przedszkoli z obu powiatów.

Na potrzeby akcji stworzone zostały plakaty informacje, które otrzymały lokalne placówki przedszkolne. Podczas akcji rozdano około 2 tys. znaczków odblaskowych i innych materiałów dotyczących bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Oprócz działań edukacyjnych, w ramach akcji zorganizowany został konkurs plastyczny pod hasłem „Mamo, Tato – dbaj o moje bezpieczeństwo”. Przedstawiamy listę w powiecie raciborskim laureatów i kilka zwycięskich prac.WYRÓŻNIENIA

- reklama -

Szymon Śmieszek (Przedszkole Nędza)


Jacquline Kaziur (Przedszkole nr 3 Racibórz)


Denis Nowak (Zespół Szkolno-Przedszkolny Krowiarki)


Monika Wittek (Przedszkole Zabełków)


Zuzanna Malik (Przedszkole nr 15 Racibórz)


Dominika Stawarz (Zespół Szkolno-Przedszkolny Borucin)


Emila Murawska (Przedszkole nr 2 Kuźnia Raciborska)


Dominika Sztuka (Przedszkole w Krzanowicach)


Weronika Buchcik (Przedszkole Zabełków oddział Rudyszwałd)


Karolina Szypuła (Przedszkole nr 14 Racibórz)WYRÓŻNIENIE SPECJALNE

Julia Białek

Przedszkole Nędza

III miejsce

Aleksandra Gawełek

Zespół Szkolno-Przedszkolny Krowiarki
II miejsce

Julia Przybyła

Przedszkole nr 1 Kuźnia Raciborska
I miejsce

Karolina Sławińska

Przedszkole nr 24 RacibórzUroczysta gala odbyła się w Raciborskim Centrum Kultury. Państwo Graczykowie rozdali upominki reprezentantom każdego z przedszkoli. W tle wyświetlały się prace nadesłane na konkurs plastyczny. Małym plastykom – laureatom rozdano specjalne dyplomy i nagrody rzeczowe.Specjalnie dla dzieci na galę przyszła pluszowa kompania Kubusia Puchatka. Bajkowe postaci prezentowały na scenie, jak uniknąć wypadów drogowych. Pytały dzieci na sali, jak należy się zachować na ulicy. Przedszkolaki robiły sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia.Twórca akcji – Dariusz Graczyk na zakończenie podziękował za współpracę wszystkim placówkom oraz samorządom lokalnym za wsparcie przedsięwzięcia. Niespodziewanie na scenę wyszedł burmistrz Kuźni Raciborskiej – Ernest Emrich, który wręczył państwu Graczyk dyplom uznania za przeprowadzenie akcji „Mamo, Tato – dbaj o moje bezpieczeństwo”.

/argent/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here