Stypendium Prezesa Rady Ministrów

W dniu 17.X.br w Domu Zdrojowym w Jastrzębiu Zdroju odbyła się uroczystość rozdania Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Dorota Rybińska uczennica klasy III MF dołączyła do grona prymusów szkolnych. Dotychczasowi nasi stypendyści to: Dawid Huczek, Alina Kucznierz, Grzegorz Ruszczyk, Elżbieta Kucznierz, Justyna Pistelok, Katarzyna Klejnowska, Kamil Kamiński, Maciej Kowalski.

W dniu 17.X.br w Domu Zdrojowym w Jastrzębiu Zdroju odbyła się uroczystość rozdania Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Dorota Rybińska uczennica klasy III MF dołączyła do grona prymusów szkolnych. Dotychczasowi nasi stypendyści to: Dawid Huczek, Alina Kucznierz, Grzegorz Ruszczyk, Elżbieta Kucznierz, Justyna Pistelok, Katarzyna Klejnowska, Kamil Kamiński, Maciej Kowalski.W roku szkolnym 2006/2007 Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymało 4 238 uczniów (na ogólną liczbę 6524 szkół).

Kandydatów do stypendium Prezesa Rady Ministrów wytypowano z 65,0 % szkół. W 2 286 (35,0 %) szkołach nie wytypowano kandydatów, uzasadniając ten fakt brakiem ucznia, który spełniałby kryteria do otrzymania stypendium. Stypendium przyznaje się jednemu uczniowi danej szkoły na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym. Stypendium wypłacane jest w dwóch ratach;
pierwsza – do 30 listopada, za okres od września do grudnia, druga – do 30
kwietnia, za okres od stycznia do czerwca. Stypendium Prezesa Rady Ministrów
jest wypłacane ze środków budżetu państwa i wynosi od 1 września 2004 r. – 258 zł.

- reklama -

191 KOMENTARZE

 1. Do Raciborzanka Boje się, że może nie być tak jak myślisz, ale przecież Racibórz ma Młodego kandydata na prezydenta. Szkoda tylko ze Robert nie startuje:(

 2. Do apel i jemu podobnych. Za tydzień będzie już po wyborach,więc może by tak dać sobie już spokój z takimi dyrdymałami jak „Kusu na prezydenta” Wszyscy wiemy dobrze, że on, Frączek itd. nic w tych wyborach nie znaczą. Zresztą tak jak i przed nimi i po nich. Może zastanowić się z kim będzie Lenk walczył w drugiej turze i kto byłby „lepszym” kontrkandydatem. Markowiak, czy Ekiert ? Kto z tej trójki ma szanse na rządzieniem Rackiem i w jakiej konfiguracji kto może zwyciężyć ?

 3. Też tak to widzę. Ale bez cudów typu R.F. Bądźmy szczerzy, Frączek żeby mieć minimalne, ale to dasłownie minimalne szanse na przejście do drugiej tury, musiał by być jedynym kandydatem. Natomiast na niekorzyść Lenka będzie „rozłożenie” się elektoratów w pierwszej turze. Dlatego druga będzie naprawdę ciekawa.

 4. Chyba, że chłopaki szykuja jakies niespodzianki na ostatni tydzień lub II turę. Może na finale okaże się, że ktoś był księdzem (pamiętacie I kadencję?), agentem (wiadomo), złodziejem, masonem albo należał przez 3 dni do Samoobrony?

 5. Moim zdaniem o fotel prezydenta odbędzie się rywalizacja pomiędzy Lenkiem, Kusym, Ekiertem a dokładnie Lenk-Kusy, Lenk-Ekiert. Który z nich wygra II turę (bo pierwsza tego nie wyjaśni) zobaczymy za ponad 2 tygodnie.

 6. kilka razy pisałam komentarz i jakos tak się dziwnie złożyło, że CENZURA NIE POZWOLIŁA ABY UKAZAŁY SIĘ NA STRONIE. Nie było w nich brzydkich słów, wulgaryzmów… Myślę więc, że tak jak wiele różnych spraw w naszym publicznym życiu tak i tu załatwiana jest tak jak komu wygodnie!!! Anie jak chce obywatel. Myślała,że tu można swobodnie wyrazić opinię!!!!!!!

 7. Uchowaj BOŻE OD TAKIEGO NISZCZĘŚCIA, ABY KTOŚ MUSIAŁ SIĘ POŚWIĘCIĆ I ZOSTAĆ PREZYDENTEM NASZEGO MIASTA. Z powołania, z wyboru obywateli bez poświęceń!!!!!

 8. Jasny gwint! Dwa tygodnie ciężkiej pracy, mozolnego monitorowania, pilnowania, blokowania, wycinania i diabli wiedzą czego jeszcze, a tylko na chwilę człowiek pracę przerwie, żeby posilić się kanapką, a tu taki lapsus! Najbardziej niebezpieczny tekst świata, mimo wzmożonego wysiłku całego sztabu ludzi opublikowany! No to chyba przyjdzie pożegnać się z robotą…

 9. Szanowny Panie Posle-na mily Bog niech Pan nie rezygnuje z konfortu bycia poslem.Raciborzanie tego od Pana nie wymagaja.Po co oszukiwac wyborcow.Ktos na panskie poslowanie postawil i co „oleje” Pan tych ludzi.Damy sobie rade bez Pana.

 10. No to krótko i węzłowato, po kolei. Rychu F. – stara gwardia maitrowska zna go, jak zły szelong. Pamiętacie to: powiedzcie mi co mam zrobić, i niech mi się nikt nie wtrąca. Kompletny brak zdolności współpracy i negocjacji, a do tego mitomam. Im starszy, tym większe androny plecie.

 11. Tomcio K. – to ten gościu, co robił PiSowi kampanię w Raciborzu w wyborach do sejmu – jakby kto przyjechał z Islandii do Raciborza, nawet by się nie dowiedział, że PiS istnieje. Nieudacznik i cieńki organizator, styl wodzowski – czeka ciągle, aż go góra popchnie do działania.

 12. Andrzej M. „golden eye”, cudowne i niewdzięczne dziecko z Wileńskiej, co się odwrócił i kąsa rękę, która go wykarmiła i posłała w posły. Podobno chodzi na smyczy swojego prowadzącego, i wystraszył się nowej lustracji. Złośliwa i pamiętliwa bestia, zręczny gracz polityczny, ale chyba jest na opadającej. I dzięki Bogu.

 13. Ekiert – z twarzy podobny zupełnie do nikogo. To cytat, kto zgadnie skąd? Stara nomenklawiatura, sld-owskie układy i zależności, na pewno chodzi na smyczy jakiegoś oficera prowadzącego. Chociaż, może palił, ale się nie zaciągał?

 14. Mirko L. – wychowanek i pierwszy pociagowy starej ekipy, ale zdolny, potrafił skaptować różnych ludzi, z różnych opcji. Wygląda na prezia, chociaż ten jego plakat z dziewczynką… Żle się kojarzy.

 15. ciekawy zabieg z tym banerem reklamowym… ze tez akurat Pan Kusy pojawia sie przy tym artykule „prezydenckim” 😉 nie dacie szansy banerom innych kandydatow??? no chyba ze nie doplacili za taka opcje, to rozumiem!

 16. Jak Markowiak zostanie prezydentem, to będzie robił wszystko dla pani Wiechy.racibórz utonie.Ludzie nie pozwólcie na to.Precz z P. Markowiakiem i P. Wiechową.

 17. to jakieś bagno! Ciekawe kto łapałby stołki gdyby okazało się, że od stycznia jest to funkcja społeczna a za niedotrzymanie obietnic grozi więzienie, poniewaz kazdy taki delikwent dopuścił się oszustwa.

 18. no wiesz… jak sie jest fkatycznym „wlascicielem” serwera na ktorym jest portal, to raczej inna opcja tu nie moze przewazac, i nie ma w tym zadnej protekcji, fawoyzowania, czy wykorzystywania sytuacji.. ot, takie jest zycie 😀

 19. Powiem wam jedno, ja bym kandytowala, na mojego wujka , a dlaczego ,dlatego, ze potrafil sie przyznac do jednej rzeczy, ze bedac prezydenten nakradl by dla calej rodzinki, a potem moze isc „posiedziec”, a inni ….???

 20. Do Jolek. Tak,Ty rzeczywiście powinnaś kandydować na swojego wujka. Jaki pan, taki kram.Nic dodać, no może należy tylko utyskiwać, że głupota tak jest rozsiana po Świecie.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here