Międzynarodowy dzień

Dnia 26 października 2006r. w ZSO Krzyżanowice obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Z tej okazji odbył się konkurs Mini Playback Show, w którym udział brali reprezentanci klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum.Dnia 26 października 2006r. w ZSO Krzyżanowice obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Z tej okazji odbył się konkurs Mini Playback Show, w którym udział brali reprezentanci klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Jury wybrało zwycięzców dwóch kategoriach wiekowych. Zwycięzcami kategorii SP zostali uczniowie klasy 6A, a wśród gimnazjalistów najlepsza okazała się klasa 2A.
Uczniowie klas 6B i 1B zaprezentowali anglojęzyczną wersję bajki Księżniczka na ziarnku grochu (The Princess and the Pea), a klasa 3 SP zaśpiewała piosenki poznane na lekcjach języka niemieckiego. Niektórzy uczniowie ubrali się w kolory flag wybranych państw oraz wymalowali ich miniatury na swoich policzkach.
W ramach obchodów Dnia Języków Obcych odbył się również konkurs What do you see, what do you hear? w wersji niemieckiej i angielskiej, w którym reprezentanci klas gimnazjalnych sprawdzali swój refleks i pamięć, odpowiadając na bardzo szczegółowe pytania do wcześniej obejrzanych fragmentów reklam i filmów niemiecko- i anglojęzycznych.
Uczniowie zadbali również o odpowiedni klimat na korytarzach szkolnych i w klasach, przygotowując ciekawe gazetki językowe. Również w gazetce szkolnej „Migawki spod ławki” ukazała się specjalnie wydana anglojęzyczna strona. Nad całością imprezy czuwali nauczyciele języków obcych, pp. A. Moskwa, T. Wystyrk i J. Uba. (AM)

- reklama -

7 KOMENTARZE

  1. bo ci z kuzni r. tesknią za powojenną demokracją kiedy rafamet dawał 140%normy , dawał prace , mieszkania pozyczke z funduszu zakladowego , lekarz zakładowy , wczasy zakładowe , autobus zakladowy , stołowka zakladowa szkola przyzakladowa itd vinetooo jest mlody i nie kuma w czym rzecz

  2. do vinetooo ! jak SLD jest szumowina to co jest PO ? PiS ? I INNE ZLEPKI DEMOKRACJI JAK AWS były ? szambo ? mysle ze tak , a do rozebrania polski nigdy reki nie przylozyla lewica !

  3. Do AAA Jetseś nieuk W 1918 roku Polska wyszła spod jarzma niewoli , ale już w 2 lata później Czerwone szumowiny czekały w Warszawie w Berlinie w Paryżu i Madrycie na przerwanie frontu przez rosjan, na szczęście cud nad wisłą przerwał sen o potędze czerwonym. Ale za to czerwoni sami oddalo ten kraj po 2 wojnie światowej. I nie powiesz mi że było dobrze skoro wojsko przysięgało na wierność bratniej Armii Czerwonej- oprawcom z Katynia.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here