Światowy Dzień Rzucania Palenia

Dziś Światowy Dzień Rzucania Palenia. Jest on początkiem jesiennej edycji akcji „Rzuć palenie razem z nami”, której celem jest zachęcenie jak największej grupy palaczy do zerwania z nałogiem. Zgodnie z zaleceniami WHO w roku 2006 propagowane jest hasło „Każdy papieros niszczy Twoje zdrowie”.
Uzależnienie od tytoniu jest chorobą, której wyleczenie wymaga wysiłku i pracy. Nie jest to łatwe, wie o tym każdy palacz, który choć raz spróbował to zrobić dlatego najlepiej w ogóle nie zaczynać palić.
Natomiast aby ułatwić palaczom podjęcie decyzji rzucenia palenia tytoniu oraz stworzyć osobom palącym wsparcie i pomoc w zerwaniu z nałogiem, organizowane są akcje tworzące klimat sprzyjający rzuceniu palenia.

Jedną z najpopularniejszych w Polsce akcji promujących zdrowy, wolny od dymu tytoniowego styl życia jest akcja „Rzuć palenie razem z nami”. Akcja ta to przede wszystkim konkurs, dla tych, którzy w danym roku rzucili palenie. Wystarczy do końca listopada 2006 wypełnić i wysłać poniższą kartę konkursową (kupon konkursowy dostępny również w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Raciborzu oraz na stronie www.promocjazdrowia.pl) Spośród wszystkich nadesłanych kart wylosowanych zostanie 20 laureatów, którzy w nagrodę wyjadą na tydzień do Rzymu i Wenecji. Tak naprawdę w konkursie wygrywają wszyscy uczestnicy, bo przecież zyskują zdrowie!
Konkurs ma swój wymiar ogólnopolski a jego celem jest przekonanie osób palących tytoń, że zaprzestanie palenia jest możliwe i motywowanie ich do podjęcia decyzji o porzuceniu nałogu. Kupon konkursowy jest zarazem deklaracją o zerwaniu z nałogiem tytoniowym.

Fundacja „Promocja Zdrowia” organizuje w ramach akcji „Rzuć palenie razem z nami” konkurs dla osób, które rzuciły palenie. Jeżeli przestał(a) Pan/Pani palić tytoń w ciągu bieżącego roku, prosimy przesłać do Nas wypełnioną kartę. Do wygrania zdrowie a także wiele nagród rzeczowych. Prosimy o wpisanie poniżej swoich danych. Wyniki konkursu podamy do wiadomości publicznej, a zwycięzców powiadomimy listownie.

Przestałem(am) palić tytoń w dniu: …………………………
kod pocztowy……………….
miejscowość:…………………………….. ………………………
Imię i nazwisko:……………………………………………………………………..
Płeć: (M) (K)
data urodzenia …………………..
województwo:………………………………………………..
Adres:…………………………………………………………………………….
tel: ……………………

Podanie danych osobowych jest warunkiem uczestnictwa w konkursie. Dane zostaną wykorzystane wyłącznie do publikacji imienia i nazwiska uczestnika wraz z nazwą miejscowości w przypadku wygranej i do przekazania nagrody.

Regulamin i kupon konkursu jak również informacje o prowadzonych kampaniach zdrowotnych, konferencjach naukowych, wydawnictwach, a także materiały edukacyjne i artykuły prasowe związane z problemem palenia tytoniu znajdują się na stronie www.promocjazdrowia.pl

Jeżeli chcesz rzucić palenie i potrzebujesz wsparcia, możesz skorzystać także z ogólnopolskiej Telefonicznej Poradni Pomocy Palącym 0 801 108 108. To telefon dla osób poszukujących motywacji do rzucenia palenia tytoniu i wsparcia w okresie leczenia uzależnienia od tytoniu. Poradnia informuje również o najbliższych miejscu zamieszkania poradniach, gabinetach i kursach odwykowych w Polsce.

Oświata Zdrowotna, PSSE Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here