Festiwal Kultury Morawskiej

Gminny Ośrodek Kultury w Krzanowicach organizuje Festiwal Kultury Morawskiej.
Gmina Krzanowice leży na pograniczu polsko – czeskim. Układ ten determinuje wzajemne przenikanie się kultur, zarówno w przeszłości jak i obecnie, zatem istotnym problemem jest propagowanie wiedzy na temat historii i tradycji tych przygranicznych ziem.
Projekt skierowany jest do mieszkańców lokalnej społeczności oraz do przedstawicieli władz oświatowych i kulturalnych Powiatu Raciborskiego i Opawskiego jako uczestników projektu.

W ramach projektu wchodzą następujące działania:
– warsztaty malarskie i fotograficzne.
– wydanie opracowania na temat „fenomenu” figur św. Nepomucena na ziemi raciborskiej i opawskiej.
– koncert chórów – koncert w kościele pw. Św. Wacława w Krzanowicach pt. „Muzyka nas łączy” 19 listopada 2006r. o godz. 15.00. Wykonawcy: Chór parafialny przy kościele podwyższenia krzyża Św. w Chuchelnej, Chór „Cecylia” w Krzanowicach, ŚLEZSKE KVARTETO z Teatru Śląskiego w Opawie.
– konferencję naukową – „HISTORYCZNO – KULTUROWE PRZEOBRAŻENIA POGRANICZA ŚLASKO – MORAWSKIEGO”. Referaty wygłoszą: Regina Olejakova (Czechy), Herbert Stoklasa (Czechy), Prof. Bogusław Wyderka, Dr Norbert Mika, Dr Kornelia Lach, Mgr Marcela Szymańska. Konferencja odbędzie się w DK Borucin, w dniu 20 listopada 2006 r. o godz. 9.00.

Wartość dofinansowania całego projektu wynosi 36 tys. 800 zł.
Dyrektorem festiwalu jest Marian Wasiczek, a koordynatorem Kornelia Błońska – Pawliczek.
Projekt wspólfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach IW INTERREG IIIA Czechy-Polska oraz z budżetu państwa.

- reklama -

62 KOMENTARZE

  1. No, cholera, nie wiem. Napisz, że za Lenkiem stoi ten i ten, za Kusym ten i ten. Tylko nie plotki, czy tzw. opinię publiczną, bo to mało miarodajne. Albo wiesz kto, co ma za uszami, albo daj sobie spokój z dywagacjami. Jesteś znanym raciborskim forumowiczem i nie wypada ci powtarzanie plotek. A tak w ogóle, prezydent bierze wszystko i robi co chce. A obydwaj kandydaci mają w sobie tyle pałeru…

  2. Dziękuję za komplement („jesteś znanym raciborskim forumowiczem…”). Miałem oczywiście „pałeryzowanie” miasta (ale nie pałperyzowanie:)). Albo teraz albo nigdy a obecna 4-letnia kadencja już nie może być kadencją na testowanie kandydata (sprawdźmy go przez 4 lata a potem najwyżej pójdzie na śmietnik historii)bo dla miasta teraz wybija ostatni dzwonek na powstanie z letargu bo inaczej sami wylądujemy na śmietniku historii a o Raciborzu będzie można się dowiedzieć tylko ze starych map.

  3. tu nie chodzi o dobrą zabawe, bo poprzednicy dobrze sie juz rackiem pobawili – ale sami wystarczy tego – raciborski satyryczny syf, zastanawiające jest to że każdy o tym samym mówi a nie robi nic by to zmienić – a to nie trudne, nieskromnie uważam że p.Kusy jest człowiekiem któremu warto dać „poprowadzić” racibórz albo conamniej „wprowadzić” znowu na dobrą droge rozwoju i to nie tylko dla samej władzy ale dla Nas zwykłego obywatela. P.S.”co dało sie kiedyś scalić da sie też rozcalić”

  4. Szkoda, że nie widzieliście dokumentu wydanego jeszcze za rządu Buzka o kondycji przyszłości miasta Polski, w tym Raciborza. zastanawiam się, czy inni tego naprawdę nie wiedzieli, czy udawali, że nie wiedzą. I pomyśleli jakoś to będzie.

  5. Jeszcze do tego sami się osmieszamy. Znowu w nowym folderze napisane jest, że Racibórz lezy w Bramie Morawskiej. Może niech wreszcie Rada Miasta „ustali” nasze polożenie. W powiecie pisza inaczej, w mieście inaczej, a w iformatorach turystycznych jeszce inaczej. Chyba o czymś to świadczy i może przez to Racibórz tak ciężko odnaleźć?

  6. AF ty strasznie zakompleksiony człowieczek jesteś. Dziwię ci się że tu jeszcze mieszkasz. Przeprowadź się do Obory, tam masz klimaty wielkiego miasta. Może gdyby ktoś postawił Ci jakiegoś plusa albo biedronkę z MC Donalds pod oknem ,to może wreszcie byłbys zadowolony z rozkwitu miasta.Dużo jeżdzę po Polsce i nie tylko i wcale nie ubolewam że wracam do Raciborza. Skąd takie głupie kompleksy jakiegoś np Rybnika. Wbiliście sobie to do głowy to uciekajcie. Tam na was na pewno czeka raj na ziemi.

  7. zośka… ten raj na ziemi może być i w racku i nie potrzeba nigdzie uciekać w polske ani dalej, a ludzie pokroju p.AF są dobrym wyznacznikiem pojęcia lepszego jutra w naszym mieście – mają głowe nie od parady.

  8. Zośko ja wiem, że są i też tacy mieszkańcy naszego grodu, którzy bardzo się cieszą z zastoju w mieście i mają w ….głębokim poważaniu rozwój. Ja niestety też przemieszczam się po kraju i widzę, że jeśli inne miasta potrafią się rozwijać to Racibórz też może iść tym tropem (chyba, że dla Ciebie rozwój to Biedronka i McDonalds).

  9. obojętnie, jak zachowują się kandydaci. obowiązkiem każdego, posiadającego prawa wyborcze człowieka, jest udział w wyborach. tylko w taki sposób można na cokolwiek wpłynąć. Jeśli ktoś bojkotuje wybory, nie powinien się do następnych w ogóle wypowiadać, że mu źle, a jak jeku to jest ciężko itp. Skoro wymagamy od państwa, miasta, to w zamian należy iśc i wziąć udział w wyborach, do czego gorąco namawiam!

  10. Czy ktoś wie jacy będą vickowie w mieście i kto będzie nowym wojnarem, bo on deklarował chyba, że nie będzie się wystawiał? Ktoś już pisnął, że za Lenkiem pójdzie Krzyżek i jakaś kobieta (!?), ale kto będzie za Kusym? Może się Kusy dogada z nową generacją? Tylko czy mogą mieć większość? Jeżeli ktoś wie, to prosimy o głos. Skoro nie odbędzie się debata, to może ktoś puści farbę z drużyn kandydatów… No, nie dajcie się prosić!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here