Dorn popiera Kusego

– Jeśli układy to tylko scalone – przekonywał w ubiegłą sobotę 18 listopada
na otwartej konwencji pretendent do fotela prezydenta Raciborza Tomasz Kusy. Zaproszenie na spotkanie przyjął m.in. wicepremier, szef MSWiA Ludwik Dorn, który poparł kandydaturę Kusego.Konferencja odbyła się pod hasłem „Polska – państwo prawa”. Zaproszeni goście deklarowali „naprawienie prawa” oraz likwidację tzw. układów. Ludwik Dorn przekonywał także, że jednym z planów na przyszłość będzie usprawnienie relacji: obywatel – urząd. – Powinniśmy zrobić wszystko by petenci jak najmniej czasu tracili w urzędach czy instytucajch – powiedział Dorn. – To urząd ma być dla obywatela, nie na odwrót. Tomasz Kusy doskonale o tym wie.Wicepremier zwrócił uwagę na zastój w rozwoju Raciborza. – Dziś by stać w miejscu trzeba dwa razy szybciej biec. Jeszcze kilka lat temu to Racibórz wiódł prym i zostawiał w tyle inne śląskie miasta, niestety utknął w miejscu, a może wręcz się cofnął. Wybór na następne lata dawnych układów byłby błędem. Jest potrzebny ktoś kto wyrwie miasto z niszczycielskiego marazmu. Tomasz Kusy ma szansę to zrobić – mówił Dorn.


 


Obecny na spotkaniu wiceminister zdrowia Bolesław Piecha przyznał, iż był przekonany o zwycięstwie kandydata PiS – u w pierwszej turze. – Walka trwa jednak dalej. Jeśli nie za pierwszym razem, za drugim na pewno – powiedział Piecha. – Mam nadzieję, że raciborzanie zechcą przerwać to zamarcie miasta i postawią na Kusego.

Gościem konferencji był także poseł Grzegorz Janik oraz wojewoda śląski Tomasz Pietrzykowski. Druga tura wyborów prezydenckich już za kilka dni. Tomasz Kusy zmierzy się w niej z Mirosławem Lenkiem./SaM/

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here