Dziś poznamy nowego starostę

Dziś odbędzie się pierwsza sesja nowej kadencji rady powiatu.
Poznamy nowego starostę, jego zastępcę, członków zarządu. Radni przed objęciem mandatu złożą uroczyste ślubowanie.

Starosta wybierany jest przez radnych, bezwzględną większością głosów w głosowaniu tajnym. Następnie wybiera wicestarostę i pozostałych członkow zarządu.


Radny przed objęciem mandatu składa ślubowanie: „Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu Polskiego, strzec suwerenności, interesów Państwa Polskiego, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny, wspólnoty samorządowej powiatu i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej”.

/SaM/

- reklama -

25 KOMENTARZE

  1. Kiedy towarzysz Wojnar przyjmie na prywatnej audiencji nowego starostę by mu powiedzieć „dzięki”?. Do pełni szczęścia potrzebuje Lenka na stanowisku prezydenta miasta ale tutaj sprawa sie komplikuje bo decydują o tym wyborcy a nie zapędy Wileńskiej i wielkiego prezesa.

  2. do Krzysia:okazuje się , ze nie masz odwagi wystąpic pod jednym nickiem( wyborca, były radny itd.)a rzucasz impertynencje pod adresem różnych osób i przedsiewzięć, wykorzystując ku temu okazje nie mające z polityką nic wspólnego. Odwagi Krzysiu i argumentów!

  3. Co do Wojnara, zgadzam się , ale Hajduk? Z vicestarosty stał się Starostą. Wojnar z woli wyborców po raz trzeci będzie trząsł miastem, nie pokaże dochodów , bo i diety nie weźmie: ok 1600 zł. Jeżeli ktoś nie pobiera takiej kwoty , to z fanaberii?!!!!

  4. aaaaaaaa!!! Umieram ze śmiechu!!!!! Chroboczek zastępcą. widziałem go kilka dni temu – miał taki sweterek jak Kononowicz… zreszta nie tylko sweterek jest taki sam. Sposób wypowiedzi też przypomina tego słynnego człowieka (i zlikwiduję wszystko, wszystko zlikwiduję, zlikwiduję!).

  5. Jak czytam wasze wypowiedzi to sranie mnie bierze , jak coś się nie podoba to sami weźcie się do roboty i do rządzenia a nie ciągle narzekacie.Koty wieszać na wszystkich to wszyscy potraficie ale o pochwałe to już trudno bo nasze społeczeństwo nie widzi dobra już w niczym.

  6. o jakich szkołach myśli pan starosta???? Rozumiem, ze w tym kontekście nie będzie ich likwidacji zgodnie z sugestią ministra Giertycha – małe bezpieczne szkoły pozostaną?!!!!!!!!!

  7. No,nie jest źle maja prawie wszystko co chcieli;swietny starosta,doskonale obsadzone komisje,naczele rady słynny załozyciel sekty Odnowa w Duchu…brakuje tylko pługa zeby zaorac powiat,ale ten sie sprowadzi z Baborowa albo z Głubczyc.Pozdrawiam.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here