Mirosław Lenk prezydentem Raciborza

Znane są już oficjalne wyniki wyborów prezydenckich. 51,42 proc. do 48,58 proc. dla Mirosława Lenka. Walka była zażarta. Szli „łeb w łeb”. Według już oficjalnych danych Mirosław Lenk zdobył 6755 głosów. Tomasz Kusy – 6381. – Adrenalina jest na wysokim poziomie! Jestem szczęśliwy, mam nadzieję, że nie zawiodę. Przyznam, że nie spodziewałem się, że walka będzie aż tak wyrównana a kontrkandydat aż tak niebezpieczny – skomentował wynik Mirosław Lenk. – Mam nadzieję, że tej nocy uda mi się w końcu zasnąć. Poprzedniej nie zmrużyłem oka – powiedział w rozmowie z nami z uśmiechem M. Lenk.
– Gratuluję swojemu kontrkandydatowi. Liczę na konstruktywną współpracę PiS – u z nowym prezydentem – powiedział nam Tomasz Kusy.

Pierwsza sesja rady miasta nowej kadencji z nowym prezydentem już jutro o 14.00.

- reklama -

/SaM/

- reklama -

87 KOMENTARZE

 1. Do Winetoo-czerwoni odeszli, a Ty zmieniłeś poglądy.Krytykujesz nowego prezydenta, bo teraz co…nie ma moheru na głowie? Proponujesz 28-latka na prezydenta…hm..Rozpocznij już teraz kampanie od przedszkoli, podstawówek ..

 2. ludzie – co wyście najlepszego narobili!!! Pan Wojnar znów pozostał u sterów władzy, dalej będzie pociągał za sznurki a Pan Lenk będzie jego pajacykiem – straciłem chyba resztę szacunku dla RACIBORZAN!

 3. Racibórz jest mentalnie taki jaki jest toteż i wybór mnie nie zaskoczył. Większość mieszkańców chce po prostu aby było to ciche, spokojne miasteczko gdzieś na peryferiach Śląska z dala od zgiełku i rumoru nowoczesności… Lenk z pewnością zapewni miastu spokój na długie lata 🙂 A pamiętam te boje na tym forum, kto powinien zostać prezydentem i te kandydatury… Nikt nie wspomniał wtedy o Lenku. Kopciuszki potrafią czasami zaskakiwać 😀 ;P buahahaha

 4. Gratuluję obu kandydatom wspaniałej walki, emocje były ogromne tak jak i nadzieje pokładane Was obu. Różnica głosów jest niewielka, wręcz nikła co każe zastanowić się nad tym czego tak naprawdę chce „Racibórz”. Miałem okazję obserwować wybory z bliska, patrzeć na pracę komisji widzieć reakcje ludzi na nadchodzące wyniki i zastanowiła mnie jedna rzecz, o ile w pierwszej turze przychodzili głównie ludzie starsi, tak w drugiej pojawiła się ogromna ilość młodych ludzi. zmienił się elektorat…

 5. .. i zmieniły się od razu wyniki!! Młodzi ludzie chcą zmian, chcą nowoczesności, pracy i rozrywki. Nie chcą sennego miasteczka emerytów. W innych miastach potrafią docenić młody wiek u nas zawsze rządzić będą dziadki. Cieszy mnie, że wiele osób mimo iż nie sympatyzuje lub wręcz nie lubi PISu oddało głos na Pana Kusego. To był głos rozsądku postawiono na człowieka a nie na partię. Pan lenk „niezależny” kandydat ex członek PO dostał kolejną szansę z rzędu – mam nadzieję, że jej nie zmarnuje.

 6. I wraz z Kusym spróbują coś wspólnie zdziałać. Obaj chcą pracować dla dobra Raciborza i postarajmy się im to jak najbardziej ułatwić. A za cztery lata jeśli jeszcze jakieś pociągi będą tu jeździć, to może wyborcy wrócą, rozliczą stare układy i zwrócą naszemu ukochanemu miastu jego dawną świetność.

 7. Ten wybór jest smutny- poparcie starych układów, brak nadziei. Czy tak mało zostało ludzi, którym zależy na zmianie. Dla – ojoj- jeżeli tak prezentują się wyborcy Lenka to jest gorzej niż myślę.

 8. do ilm: czytasz wypowiedzi A-F na portalu, jesli nie to poczytaj a pozniej pisz! smutne jest to ze mimo iz wygral Lenk nie ktorzy dalej kombinuja jak np. uniewaznic wybory – w 90% komisji byl maz zaufania z PIS ktory mial za zadanie czepiac sie byle czego kombinujcie dalej wygral Lenk w demokratycznych wyborach i trzeba sie z tym pogodzic aha jesli Pan Gorczyca jest najblizszym otoczeniem Kusego to wierz mi ze w Raciborzu moglo byc gorzej i na koniec – nie jestem wyborca Lenka 🙂 ale uwazam ze

 9. ty naprawde nie czytasz co sie pisze – TAK – jesli uwazasz ze bedzie zle, z gory nastawiajac sie na 4 lata marudzenia to spox jestes klonem i nie pisalem nic na wyborcow kusego bo bym obrazil wielu ludzi kt znam pozdro dla ciebie afku – nie jestem zwolennikiem ani jednego ani drugiego i jesli bede mogl cos wniesc do rozwoju miasta na pewno to uczynie, nie mam zamiaru przez nastepne 4 lata stukac w klawisze i piszac jak to mi jest zle bo chyba nie oto tutaj chodzi

 10. Na stołku przewodniczącego rady miasta bez zmian – nadal Wojnar. Teraz czekam na oficjalny komunikat dotyczący nowych wiceprezydentów (ale wątpię bym został pozytywnie zaskoczony poznając zastępców prezydenta).

 11. Jeszcze nie tak dawno czytałem,że niejakiemu Panu, mgr zależało na zmianach.Jak głosował Pan Myśliwy czy za czy przeciw wyborom w Radzie Masta, szefom komisji , przewodniczącemy itp,??

 12. wojnar przeżywa swoje apogeum: miasto i powiat są w jego rękach. Agonia trwa długo, rozwoju raczej nie będzie, bo cóz jest w stanie wymyślić mózg traktorzysty z głubczyckiego PGR-u? NIC i tyle zrobi dla tego miasta. NIC…

 13. Do A-F. W jednym ze swoich wcześniejszych komentarzy zapomniałeś dodać jeden istotny szczegół, tz. używając „kartkowej ” retoryki przez przeoczenie umkneło Ci że jeśli Lenk dostał żółą kartę od wyborców, to Kusy jako przegrany, dostał czerwoną. Na pewno umkneło Ci to przez przypadek, bo mimo że optowałeś za przegranym, to stać Cię na obiektywny komentarz… Przegrany to przegrany,a wygrany to wygrany. W końcu startuje się tylko w jednym celu.

 14. Nie przeoczyłem gdyż T.Kusy jest przegranym(patrząc w kategorii większości głosów – nawet tej bardzo minimalnej)ale M.Lenk mino iż wygrał wybory otrzymał żółtą kartkę(w kategorii przejęcia elektoratu gdyż uzyskał z przynajmniej 2 kontrkandydatów zaledwie 500 głosów a Kusy skasował o ponad 2,5 tys).Reszta stwierdziła, że woli nie głosować niż udzielić poparcia Lenkowi czy Kusemu. Przypominam, że wyborcy nie dali obecnemu prezydentowi pokonać rywala w wielkim stylu lecz jedynie różnicą 378 głosów.

 15. bylem w tej partii 7lat i Michnika w nij nie bylo- Wujec socjaldemokratą- dobre…to byla jedyna partia , ktorej wykształcony człowiek nie musi się wstydzić- socjalistyczny jest pis i koalicja, konserwatywna PO a skorumpowana sld, gruba kreska…tobie raczej gruba belka w łeb uderzyła- pis off

 16. A-F daruj sobie tą śmieszną retorykę.Zaraz napiszesz że to Kusy przegrywając jest wygranym.Zapominasz że wolne,demokratyczne wybory polegają na wskazaniu przez wyborców kogo chcą mieć jako swojego przedstawiciela na danym urzędzie.Nie liczy się przekrój wyborców, życiorysy,ani kolor włosów.Liczy się tylko kto zdobędzie większość głosów.Nie istotne jest czy o jeden,czy o tysiąc.W tych wyborach jest tylko jeden wygrany.Reszta jest przegrana,której nie chce społeczeństwo.Nie ma trochę przegranych.

 17. A czy ja gdzieś w komentarzu napisałem, że T.Kusy jest zwycięzcą?. Może cię to zdziwi ale ja wiem, że wygranym jest Mirosław Lenk, który otrzymał większościowe poparcie lecz na Twoim miejscu bym nie ignorował wyniku T.Kusego a zwłaszcza w pisaniu takiego stwierdzenia jak to „…reszta jest przegrana, której nie chce społeczeństwo”. Społeczeństwo wg mojej wiedzy to jest 100% mieszkanców danego obszaru, który jest w kręgu zainteresowania bądź przedmiotu zainteresowania. Jeśli 48,58% wyborców …

 18. Oczywiście mam na myśli 48,58% wyborców, którzy brali czynny udział w niedzielnych wyborach. Można też ująć społeczeństwo jeszcze obszerniej czyli wszystkich mieszkańców Raciborza a wtedy okaże się, że M.Lenk miał poparcie w 58 tysięcznym mieście tylko 11,64% społeczności a T.Kusy 11%.

 19. Zwolennikiem pana Lenka nie byłem nie jestem i nie będę. Ten pan już miał swoje minutki w Raciborzu i co i nic…Jestem pewny, że teraz też tak będzie. Szaro buro i ponuro.Jedyna szansa na zmiany to w nas. Uciekajmy zmniejszymy populacje miasta a Pan Lenk straci swój stołek. NIE PRZEWIDUJE ZMIAN. JEŻELI JUŻ TO NA GORSZA. Pan Tomasz Kusy był szansą. Ale miasto to nie wykorzystało. Panie Tomku wierzę,że doczekam upadku p. Lenka.

 20. Ta retoryka jest straszna. Jest jak jest. Może teraz zamiast psioczyć, to po prostu należy trochę poczekać i zobaczyć co będzie? Lenk już „panował” jako wice, więc nie musi się uczyć. Z takim doświadczeniem rezultaty powinny być szybko widoczne, co oznacza, że za, nie wiem, pół roku, możecie znowu zacząć psioczyć, jeśli nie będzie lepiej. Jednak czekanie na „upadek” Lenka, to czekanie na jeszcze większy „upadek” naszego miasta.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here