Przemyślany skok

Wczoraj 26 listopada około godz. 13.00 w Raciborzu przy ul. Sejmowej nieznany sprawca pchnął idącą chodnikiem 86 – letnią mieszkankę Raciborza i skradł jej torebkę wraz z kluczami…Kobieta ze złamaniem barku, rozcięciem nogi, obrażeniami twarzy trafiła do raciborskiego szpitala. Po około godzinie sprawca wraz 10 – letnim mieszkańcem Raciborza usiłował za pomocą skradzionych kluczy wejść do mieszkania pokrzywdzonej.
Policji udało się zatrzymać nieletnich włamywaczy. Ustalono, iż wcześniej chłopak w jednej z kawiarenek internetowych spotkał 13 – latka, który opowiedział mu o kradzieży torebki, proponując wspólne włamanie do mieszkania. Ten jednak nie przyznał się do przestępstwa; jako sprawcę wskazał młodszego kolegę. Sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

/SaM/

- reklama -

8 KOMENTARZE

  1. Ciekawa stylistyka : ”…mieszkańcom gminy Rudnik oraz wsi Lasaki…” a gdzież to jest ta wieś Lasaki jak nie w gminie Rudnik? Dalsze informacje też na zasadzie „trochę faktów, trochę fabuły”. Zabezpieczenia w marcu wykonywane były w Lyskach przez mieszkańców, lecz przede wszystkim tych zrzeszonych w Ochotniczej Straży Pożarnej, zresztą pod kierunkiem administracji gminnej oraz w ścisłym współdziałaniu z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej i Powiatowym

  2. Godne pochwały są działania Pana Posła Henryka Siedlaczka ( którego osobiście ogromnie szanuję), lecz na Boga Panie Pośle!!! Przecież Pan wie, że wały przeciwpowodziowe buduje w Rudniku Śląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych (dawny WZIR), jednostka podporządkowana Zarządowi i Marszałkowi Województwa Śląskiego. Po co zatem pytać ministra o sprawy, które zależą od władzy regionalnej. Było zapytać w trybie interwencji poselskiej Marszałka Województwa. Sprzeciwiamy się centralizacji władzy skut

  3. …skutecznie realizowanej przez PIS, ograniczający rolę samorządów, a jednocześnie w sprawie lokalnej (regionalnej), skądinąd bardzo ważnej uderzamy w największy dzwon w Warszawie , omijając te mniejsze bardziej istotne i lepiej słyszalne, bo bliższe dla słuchacza w gminie Rudnik(wojewódzkie).

  4. Zabezpieczenia w marcu wykonywane były w Lyskach przez mieszkańców, lecz przede wszystkim tych zrzeszonych w Ochotniczej Straży Pożarnej, zresztą pod kierunkiem administracji gminnej oraz w ścisłym współdziałaniu z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej i Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego (wtedy nawet Wicestarosta Hajduk był na miejscu).

  5. Wieś Lasaki jest za Grzegorzowicami w gminie Rudnik. W marcu w roztopy przez jedną z drug nie szło przejechać, była zalana. A tem to obiecują że zrobiom i robie tylko że takim tempem że….. szkoda gadać

  6. Należy zatem mieć nadzieję, że kolejna powódź poczeka. Bo widać Warszawie się nie spieszy, a do 2008 roku może się dziura w budzecie powiększy a wtedy, bez problemu zapomną o inwestycji w dalekiej zasciankowej Gminie Rudnik.

  7. Ludzie, Zarząd Melioracji będący inwestorem jest instytucją Sejmiku Śląskiego i podlega Zarządowi Województwa. To tam a nie w Warszawie należy naciskać i drążyć, aby budować wały w gminie Rudnik. To zadanie dla naszych radnych Sejmiku, oraz władz powiatu i gminy Rudnik oczywiście wspieranych przez Raciborzan na Wiejskiej (obydwóch)

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here