Nowacka i Krzyżek wiceprezydentami miasta

Mirosław Lenk, który już wkrótce przejmie po Janie Osuchowskim stanowisko prezydenta miasta dokonał już oficjalnego wyboru swoich zastępców.


Ludmiła Nowacka dotychczasowa dyrektor Gimnazjum nr 2 na Ostrogu zostanie wiceprezydentem od spraw oświaty, kultury i opieki społecznej. – Posiada duże doświadczenie w edukacji, ale i nie tylko. Jest doktorem nauk humanistycznych, więc zakres działania będzie szerszy – mówi nowy prezydent.


Na drugiego zastępcę M. Lenk wybrał sobie Wojciecha Krzyżeka. Będzie on odpowiedzialny za sprawy gospodarki. Z wykształcenia architekt, były pracownik wydziału inwestycji i urbanistyki raciborskiego magistratu. Przez chwilę pełnił funkcję wiceprezydenta miasta. Do tej pory szef szpitala. – Ma spore doświadczenie samorządowe. Niezłą szkołę z pewnością dało mu prowadzenie szpitala. To bardzo odpowiedzialne i trudne stanowisko. Ja również swojego czasu otrzymałem propozycję pełnienia tej funkcji, nie przyjąłem z obawy, że nie podołam. Mam nadzieję, że po kilku latach przerwy będzie potrafił wrócić do samorządu i razem ze mną realizować trudne zadania jakie przed sobą postawiliśmy – komentuje Lenk.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here