Ave Maria w literaturze wokalnej

1 grudnia w raciborskim muzeum odbył się koncert
„Ave Maria w literaturze wokalnej” w wykonaniu Wioletty Białk – solistki
Teatru Muzycznego w Gliwicach. Partnerowała jej Ewa Zug na pianinie.Wioletta Białk, znakomita sopranistka o krystalicznym głosie. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Katowicach. Była stypendystką Ministra Kultury i Sztuki oraz Miasta Chorzów. W czasie studiów rozpoczęła współpracę z Operą Śląską (Kopciuszek w Zaczarowanym balu K. Gaertner). Obecnie jest solistką Gliwickiego Teatru Muzycznego; współpracuje z Operą Śląską (Bronisława w Studencie żebraku K. Millöckera), Filharmonią Śląską i z Zespołem Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia”. Koncertuje w kraju i za granicą, wykonuje muzykę oratoryjną, kantatową, kameralną i estradową. W 2004 roku wykonywała główną partię Enitharmon w prapremierze opery Stanisława Krupowicza Europa w ramach Warszawskiej Jesieni 2004. Od 2005 r. występuje jako Despina w Cosi fan tutte Mozarta w reżyserii Grzegorza Jarzyny w Teatrze Wielkim w Poznaniu.

Na wieczorze artystycznym odbyła się także promocja publikacji naukowej Piotra Stefaniaka „Dzieje dominikanek raciborskich” opracowanej z okazji jubileuszu 700 – lecia fundacji klasztoru Dominikanek w Raciborzu.- reklama -/SaM/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. jestem za mała by dorównać dr kalembie czczę go i podziwiam nawet po śmierci bo zrobił dla Rudy dużo tego nie można opisać chwałamu za to jego wielbicielka

  2. kocham dr kalembę za to co zrobił dla naszej miejscowości Ruda napisał o naszej wsi kronikę on był naprawdę wspaniały nie ma człowieka lepszego w naszej gminie nie skończyłam szkoły średniej ,ale chyba mam prawo tak myśleć jestem za mała żeby cokolwiek powiedzieć

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here