VIII Raciborskie Dni Zdrowia

W tym roku edukatorzy zdrowia podczas VIII Raciborskich Dni Zdrowia zajęli się tematyką dotyczącą zarówno zdrowia fizycznego jak i psychicznego.W dniach od 27. XI do 1. XII 2006 r. odbywały się w Szkole Policealnej Województwa Śląskiego nr 1 w Raciborzu VIII Raciborskie Dni Zdrowia.
W tym roku edukatorzy zdrowia zajęli się różnorodną tematyką dotyczącą zarówno zdrowia fizycznego jak i psychicznego w każdym wieku.


Można było poznać metody reklaksacji, sposoby profilaktyki zaburzeń psychicznych, nauczyć się układania jadłospisów zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia, u specjalistów sprawdzić czy dziecko nie ma wady postawy, wady zgryzu. Słuchaczki wydziału opiekunek dziecięcych wzięły udział w spotkaniu na temat funkcjonowania TPD (zdj.1-3). Nie zapomniano o aktualnym problemie czyli o agresji wśród dzieci i nawet na ten temat odbywały się indywidualne konsultacje z zainteresowanymi mamami oraz nauczycielami.


Codziennie odbywały się warsztaty z fotografii (zdj.5.warsztaty z fotografii z młodzieżą ze świetlicy Strefa), plastyki (zdj.4), ceramiki, filmu. Wiele osób skorzystało z pracowni kulinarnej, ucząc się przygotowywania potraw niskokalorycznych, smacznych i zdrowych. W siłowni odbywały się zajęcia poprawiające kondycję fizyczną.


Organizatorzy Dni Zdrowia składają serdeczne podziękowania członkom Stowarzyszenia Persona, którzy bardzo aktywnie włączali się w organizowane zajęcia, a w ostatnim dniu imprezy zaprosili wszystkich na piękny spektakl w swoim wykonaniu.


Duże zainteresowanie VIII Raciborskim Dniami Zdrowia utwierdziło nauczycieli raciborskiej szkoły medycznej, że warto kontynuować promowanie zdrowia w środowisku lokalnym. Już teraz należy przypomnieć, że kolejne duże spotkanie z promocją zdrowia w czerwcu na Raciborskich Targach Zdrowia.
B. Tkocz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here