Dj Marika w Ozonie

9 grudnia klub Ozon zaprasza na „STAR NIGHT” – progresywny house w wykonaniu dj Marika oraz dj Phase, dj Phrixus i dj Payfer. Wstęp 7 zł. Dj Marika za gramofonami stanęła w roku 2002. Pierwsze czarne płyty miksowała w zaciszu swojego skromnego pokoju. W 2003 zdecydowała się na udział w międzynarodowym konkursie Heineken Music Thirst, którego zadaniem jest promować młode talenty djskie. Zwycięski set w poznańskim Eskulapie dał jej szansę sprawdzenia się w warszawskim Focusie, gdzie odbył się finał całej imprezy. Tam jury pod przewodnictwem Paula Oakenfolda zdecydowało, że wygra Marika. Nagrodą był set z samym Oakim oraz wyjazd do Aten. Tam właśnie po raz kolejny miała szansę grać z czołówką światowych dji. Występ w Grecji zaowocował różnymi propozycjami bookingowymi: był to Liban, gdzie przez dwa tygodnie grała na piaszczystych plażach i w gorących klubach (Lobby, Fusion, Teatro, Taigua). Po powrocie okazało się, że Marika nie jest już anonimową postacią na polskiej scenie klubowej. Gra na terenie całego kraju u boku czołowych gwiazd zarówno rodzimej jak i zagranicznej sceny klubowej (Kosheen, Cassius, Pete Tong, Smokin Jo, Daniel Davoli, Layo & Bushwacka, Miguel Pellitero).

W styczniu 2004 rusza działalność założonej przez Marikę grupy „Progredior”, która ma na celu promowanie ambitnego, wysublimowanego housu. Raz w miesiącu Marika organizuje imprezy z udziałem najlepszych polskich dji prezentujących niekomercyjny, wyszukany styl. Sama rozkochana jest w progresywnych dźwiękach, tribalu oraz w high octane house co można usłyszeć w jej setach.

W maju 2004 Marika została uznana przez czytelników klubowego magazynu „Laif” drugim, najpopularniejszym djem w Polsce. Fakt ten potwierdza klase jej samej oraz rosnące zainteresowanie progresywną muzyką w jej wydaniu.

Czerwiec 2004 roku przyniósł Marice kolejną szansę zaprezentowania swoich umiejętności poza granicami Polski. Tym razem to litewskie kluby stanęły przed nią otworem organizując cykl progresywnych imprez w Wilnie.

Przełomowym momentem w karierze Mariki stał sie lipiec 2004 roku gdy zasiliła szeregi brytyjsko-hiszpańskiej agencji bookingowej Gran Canaria Djs, ściśle współpracującej z takimi klubami na Ibizie jak Pacha czy Cream oraz samym Ministry of Sound. Początek listopada 2004 roku to kolejny sukces Mariki. Jedna z najsłynniejszych londyńskich agencji bookingowych In Djs Agency wzięła ją pod swoje skrzydła, pozwalając tym samym znaleźć się Marice u boku powszechnie uznanych didżejów takich jak Nick Hook, Lisa German, Stama czy Matt Black. Rok zakończyła występem na 5-leciu kultowej już imprezy Mayday Polska 2004 w katowickim Spodku oraz prezentacją swojego autorskiego mixu w audycji Erased Files na antenie radia Eccentric Beats.

„Królowa progressive” – takie opinie można przeczytać o niej w internecie. Ale królowa początkowo była bez królestwa – gdy zaczynała swoja przygodę z gramofonami, w jej rodzinnym Wrocławiu progressive nie był zbyt popularny. Na przekór „dobrym radom” płynącym ze zdominowanego przez mężczyzn DJ-skiego światka postawiła jednak na ciężkie, ambitne brzmienia i ciężką pracę, na początek fizyczną. Na pierwsze gramofony zarabiała pracując we wrocławskich pubach. Kiedy udało jej się zdobyć wymarzony sprzęt zaszyła się w swoim pokoju i bez reszty poświęciła sztuce DJ-skiej.

Imprezę sponsoruje firma Ostróg – Net.

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here