Mikołajki z TPD

Mikołaj spotkał się z dziećmi hospitalizowanymi na oddziałach raciborskiego szpitala i z dziećmi bawiącymi w DK Strzecha. Maskotki i łakocie przyniósł Mikołaj dzieciom hospitalizowanym na oddziałach raciborskiego szpitala.

Pobyt w szpitalu nie należy do przyjemnych, a mikołajki to dla dzieci szczególne wydarzenie, dlatego TPD Koło przy raciborskim szpitalu starało się umilić chociaż dzień mikołajkowy i zorganizowało spotkanie z Mikołajem – mówi prezes raciborskiego oddziału TPD Krystyna Klimaszewska. W tym dniu 22 dzieci oprócz uśmiechu dostało upominki od świętego.


Również dla pozostałych podopiecznych TPD przygotowało niespodzianki. Towarzystwo wspólnie z Funadacją „Pomocna dłoń” – posła T. Motowidły zorganizowało spotkanie mikołajkowe w „Strzesze”. Tu 180 dzieci podczas wspólnej zabawy zostało obdarowanych paczkami. Zabawy, śpiewanie piosenek to tylko niektóre z atrakcji spotkania z Mikołajem rozdającym słodkości. Najbardziej dzieci zapmiętały sztuczki cyrkowe w wykonaniu śląskich artystów cyrkowych. Dwugodzinna impreza zakończyła się chóralnym podziękowaniem Mikołajowi za pamięć oraz słodkie upominki.

Dzieci przygotowały dla Mikołaja wierszyki, śpiewały mu także piosenki. Co roku organizujemy mikołajki, bo jest to bardzo ważny dzień dla naszych pociech, które z entuzjazmem podchodzą do tego spotkania – podsumowuje prezes TPD Krystyna Klimaszwska.

/BSp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here