„Racibórz miastem ekologicznym”-lekcja otwarta w G-5

30 listopada br., w auli naszego gimnazjum, odbyła się lekcja otwarta „Racibórz miastem ekologicznym”. Zaproszono na nią panią Z. Sośnierz – naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Racibórz. Towarzyszyła jej pani M. Krawiec – pracownik tegoż wydziału.W lekcji uczestniczyli uczniowie wszystkich siedmiu klas trzecich naszej szkoły wraz z nauczycielami. Dwugodzinne zajęcia składały się z dwóch części. Podczas pierwszej, pani naczelnik przedstawiła prezentację multimedialną omawiając kolejno działania prośrodowiskowe prowadzone w Raciborzu. W części drugiej uczniowie zadawali pytania, a pani naczelnik odpowiadała na nie. Pytania świadczyły o sporym zainteresowaniu uczniów problemami ochrony środowiska naturalnego. Na zakończenie przekazano nam nieco materiałów dotyczących omawianych zagadnień; wykorzystamy je na kolejnych lekcjach ekologii.
Spotkanie zorganizowała nauczycielka realizująca w naszej szkole program „Edukacji ekologicznej w gimnazjum” – p.Grażyna Smereka, a pomocą służył nauczyciel informatyki -p. Wojciech Kornel.

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Przepraszam, że dopiero teraz piszę, ale impreza warta była tego, by w niej wziąść udział. Chór robi wielkie wrażenie. Gratulacje dla Dyrygenta i chóru szczególnie za wykonanie własnych kompozycji dyrygenta-były przecudne. Wielkie dzięki dla Dyrekcji Muzeum – oby było więcej takich imprez.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here