Wizyta czeskich uczniów Zespole Szkół Społecznych

Dnia 29.11.2006 roku w Zespole Szkół Społecznych RTO „Szkoła” w Raciborzu odbyło się spotkanie z uczniami i nauczycielami z zaprzyjaźnionej placówki z Kobierzyc.Dnia 29.11.2006 roku w Zespole Szkół Społecznych RTO „Szkoła” w Raciborzu odbyło się spotkanie z uczniami i nauczycielami z zaprzyjaźnionej placówki z Kobierzyc.
Instytucje współpracują ze sobą od roku w ramach projektu INTERREG finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (ERDF). Celem niniejszej inicjatywy jest wspieranie współpracy przygranicznej, międzynarodowej i międzyregionalnej zarówno na zewnętrznych, jak i wewnętrznych granicach Unii.
Interesującym pomysłem było przygotowanie przez uczniów II klasy Liceum Ogólnokształcącego spektaklu poetyckiego, w trakcie którego czytano wiersze polskich i czeskich poetów. Trudność polegała na tym, iż wybrane wiersze czytali czescy koledzy w języku polskim, a nasi uczniowie recytowali w języku czeskim. Koniec listopada to czas andrzejek, w związku z tym mieliśmy również okazję, by zaprezentować tradycyjne wróżby. W ramach spotkania odbyła się dyskoteka, podczas której uczniowie znakomicie się bawili.
Była to kolejna okazja, by poznać się bliżej, porozmawiać o wspólnych problemach. Młodzież polska i czeska znalazła wspólny język, nie było kłopotów z porozumieniem się,a i tematów było mnóstwo, przecież jesteśmy sąsiadami, nie jeden raz już się spotkaliśmy w ramach współpracy przygranicznej.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here