Międzynarodowy projekt „Człowiek i woda”

Tematem kolejnego projektu realizowanego przez międzynarodowy Klub -Net był „Człowiek i woda” z wykorzystaniem walorów uzdrowiskowych i miejskich.Wspólne spotkanie podczas którego realizowano międzynarodowy projekt odbyło się od 4.12.2006 do 8.12.2006 w Chebie- okolicy uzdrowiskowej, a miasto leży nad zbiornikiem wodnym.
Młodzież z naszej szkoły oraz z Gimnazjum z Cheb, (grupa licząca 16 osób )wspólnie wykonała artystyczne zdjęcia ukazujące spójność człowieka i otaczającej go wody. Wykonywane, najciekawsze zdjęcia wystawione zostaną na zorganizowanej wystawie szkolnej. Poznawaliśmy zabytki, historię miasta, którą tworzyli ludzie, oraz okolice i uzdrowisko: Frantiskovy Lazne słynące z wód o charakterze leczniczym. Zapoznaliśmy się z tradycjami i zwyczajami „mikołajkowymi” oraz świąt Bożego Narodzenia. Zorganizowaliśmy wspólny wieczór „Polsko-Czeski”, gdzie młodzież prezentowała najważniejsze elementy swojej kultury i dziedzictwa narodowego. Odbyły się wspólne zajęcia i rozgrywki sportowe na basenie, oraz oglądaliśmy realizowany przez uczniów tamtejszej szkoły musikal Czesko- Niemiecki „Laska=Liebe”, oraz uczestniczyliśmy w zajęciach lekcyjnych. Wracając z Chebu, zwiedziliśmy Ostrawę poznając najciekawsze miejsca i zabytki.

W dniu 16.12.2006 odbyła się wizyta robocza i wspólne spotkanie koordynatorów projektu z Gimnazjum 5 i Gimnazjum w Ostrawie wraz z uczniami. Podsumowane zostały wykonane projekty, omówione wnioski wynikające z rocznej współpracy międzynarodowej, oraz zaplanowano możliwości realizowania kolejnego projektu na temat „Odra- nasza rzeka”.

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here