„Pójdźmy do Betlejem”

VII Powiatowy Przegląd Inscenizacji Bożonarodzeniowych „Pójdźmy do Betlejem” odbywać się będzie 8 i 9 stycznia 2007 roku w Raciborzu. Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane będą do 22 grudnia.W przeglądzie mogą uczestniczyć zespoły ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz zespoły działające przy parafiach, instytucjach kultury, stowarzyszeniach i placówkach wychowania pozaszkolnego z terenu powiatu raciborskiego. Uczestnicy przedstawiają inscenizację bożonarodzeniową w jednej z form – widowisko jasełkowe, szopka, spektakl teatralny lub grupa kolędnicza. Prezentacje ocenia jury. Przegląd odbywać się będzie w Domu Kultury "Strzecha" w Raciborzu, przez dwa dni – 8 i 9 stycznia 2007 roku od godz. 9.00.

Zgłoszenia przyjmowane są do 22 grudnia. Karty zgłoszeń nadsyłać należy na adres: Raciborskie Centrum Kultury, ul. Chopina 21, 47-400 Racibórz. Dodatkowych informacji o przeglądzie udziela Danuta Jarosz z RCK pod numerem telefonu 032 415 31 72 lub 032 415 25 40. Regulamin przeglądu i karty zgłoszeń dostępne są na internetowej stronie – www.powiatraciborski.pl

Celem przeglądu jest kultywowanie zwyczajów i obrzędów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, a także aktywizowanie zespołów szkolnych do prezentacji piękna i bogactwa kultury materialnej i duchowej swoich miejscowości, wychowanie w duchu szacunku dla wartości, chrześcijańskich, narodowych i rodzinnych oraz kultywowanie gwary śląskiej i elementów wielokuturowości.

Powiatowy Przegląd Inscenizacji Bożonarodzeniowych "Pójdźmy do Betlejem" w Raciborzu jest etapem powiatowym Międzynarodowego Przeglądu Widowisk Bożonarodzeniowych "Radlińskie Betlejki", który odbywa się w Radlinie. Wyróżnione w eliminacjach powiatowych w Raciborzu zespoły reprezentować będą powiat raciborski na "Radlińskich Betlejkach", które odbywać się będą w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie od 9 do 11 stycznia 2007 roku.

Eliminacje powiatowe zakończy koncert galowy, podczas którego wręczone zostaną wyróżnienia dla laureatów przeglądu. Koncert odbędzie się 17 stycznia 2007 roku o godz. 11.00 w DK "Strzecha" w Raciborzu przy ul. Londzina.

Organizatorami VII Powiatowego Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych "Pójdźmy do Betlejem" są Raciborskie Centrum Kultury i Starostwo Powiatowe w Raciborzu.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here