Straż miejska nadal bez szefa

29

Raciborskiemu magistratowi nie udało się rozstrzygnąć konkursu na stanowisko komendanta straży miejskiej. 3 stycznia raciborski magistrat przeprowadził rozmowy kwalifikacyjne mające wyłonić nowego komendanta straży miejskiej. Na ogłoszenie prezydenta odpowiedziało 5 kandydatów, gdzie 4 spełniało wymogi formalne konkursu.

Urząd Miasta podaje, że żadna z czterech przedstawionych koncepcji funkcjonowania straży nie spełniła oczekiwań komisji rekrutacyjnej. Konkurs nie został rozstrzygnięty. Zdecydowano o ogłoszeniu ponownego naboru.

/SaM/

Czytaj także Magistrat szuka nowego komendanta miejskiej straży.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

29 KOMENTARZE

 1. Miruś

  Tadziu Marcinkiewicz szuka roboty !

 2. Po kiego licha w Raciborzu straż miejska i tak g….robi. Lepiej pieniadze przeznaczyc na policje ,ktora widac o kazdej porze dnia i nocy.Bedzie wieksze bezpieczenstwo w miescie.

 3. jo

  To jak serial w odcinkach. Napiecie rośnie jak w brazylijskim serialu. Kto się teraz odważy kandydować? No, kto? Czekam na kolejny epizod z napięciem;) Jestem przekonana, że rozstrzygnięcie konkursu, a raczej jego zwyciężca nas znowu zachwyci 🙂

 4. Jak to kto? Kandydat jest jasny, oczywisty i tylko jeden. Najlepszy z najlepszych… Gabriela Lenartowicz! Podobno SM ma od teraz pracować po 16.00, jak juz zamkna starostwo 😉

 5. Tadziu

  Do konkursu zgłosił się Stasio Mika były radny i były pracownik operacyjny służb spec. Kolega Markowiaka,któremu nie po drodze z Lenkiem i Wojnarem. Nie było wyboru jak oblać wszyskich.

 6. też sądzę, że Gabrysia powinna zostać komendantem. A raczej komendantką (bo ona taka sfeminizowana jest). Gdyby została, to portal powinien taki tytuł zamieścić: LENA – WOJOWNICZA KOMENDANTKA. Ale nie zostanie, bo się boi , że będą się z niej jeszcze bardziej śmiali i zostanie KOMEDIANTKĄ

 7. loh

  Zlikwidować Straż Miejską.Nieroby i tak nic nie robią a pieniądze przeznaczyć na moritoring miasta.

 8. jo

  EEEEEEEEE, jak taki strażnik przystojny, to może być.

 9. komendantem powinien zostać artur jarosz!! nie dośc, ze wstrętnie oblesny to jeszcze trupio blady! przestepcy i dzieci beda sie go bały, a chyba o to w tym wszystkim chodzi!

 10. ?

  Chyba wam się wszystkim pomyrdało.Widzicie , że czekają na swojego kolesia który nie zdązył papierów złozyć a tylko udawają że nie mieli z kogo wybrać komendanta

 11. Dobór do konkursu tych z TKM namaszczonych przez Wojnara.

 12. x_x

  „…żadna…. z koncepcji funkcjonowania straży nie spełniła oczekiwań komisji rekrutacyjnej…” – A to teraz tak się to nazywa? Miejmy nadzieję, że jak się już znajdzie ta „spełniająca oczekiwania koncepcja” to zostanie przedstawiona jej treść. Najlepiej w necie żeby każdy mógł ją poznać i …… porównać z późniejszą praktyką.

 13. A-F

  Moim skromnym zdaniem fotel szefa Straży miejskiej powinien zająć przezacny poseł ziemi raciborskiej Andrzej Markowiak z dwóch powodów: Primo – jego miedzianowłose „zadaszenie” będzie swoistym uzupełnieniem upierzenia wice-komendanta. Secundo – będzie mógł z lubością oddać się temu co jest jego życiową pasją czyli stać na czatach przy każdej miejskiej śmietniczce i wypatrywać czworonogi, które będą chciały pozbyć się zbędnego balastu na miejskich skwerach i trawnikach.

 14. mis

  W Żorach niema straży miejskiej.Zamiast tego część pieniędzy przekazują na policje i jeszcze moga zaoszczędzić w porównaniu do kosztów gdyby mieli straz miejską

 15. X-X

  Może nie ma bo trzeba było zaoszczędzić na zmianę herbu i flagi miasta.

 16. heh

  monitoring miasta? słowo wytrych za którym kryją się niebotyczne koszty i mizerna skuteczność, a tak swoją drogą to coś ostatnio ucichło o tym monitoringu…

 17. do heh

  Najwyraźniej boisz się monitoringu. A tak wogóle to skąd masz takie informacje?

 18. interesuje nas ,czy ta ,,selekcja odbyła się zgodnie z logiką,z ogólnie przyjętymi zasadami,zgodnie z Biblią,Koranem,Torą….i innymi magiami o ile tak tak to ciekaw że wynik był negatywny .

 19. Tak swoją drogą to ciekawi mnnie, jaką to wizję straży ma nasz nowy prezydent. może by ją lekko nakreślił

 20. TW

  Problem w tym że Prezydent nie ma wizji i czeka aż jakiś wizjoner mu ją przedstawi.Ma to być wizjoner o cechach; lojalny,lojalny,lojalny może być głupi,ma uśmiechać się jak Nowacka,obiecywać jak Lenk,niszczyć przeciwników jak Wojnar i lawirować między paragrafami jak Krzyżek.

 21. grad

  Popieram zdanie, że straż miejska jest niepotrzebna. Uważam, że lepiej byłoby dofinansować policję. W tej sprawie powinno zostać przeprowadzone referendum.

 22. mysle ze nadaje sie na to stanowisko tylko oswald krupa z krzyzanowic

 23. MW

  Wplność Tomku w swoim domku

 24. edek

  A ja proponuje na to stanowisko kandydature DAWIDA WOJNARA, tak, mili panstwo, właśnie jego. Przy pomocy swojego tatusia zaprowadzi porządeczek w mieście, a jak ktoś będzie podskakiwał, to ewentualnie udusi, a potem jesgo staruszek znowu załatwi mu jakieś tam papiery, że on niby opieki lekraskiej wymaga, a nie więzienia i znowu będzie po sprawie. No chyba, że porządkiem zajmie sie sam TADEUSZ WOJNAR i wszyscy mieszkańcy bedą chodzić na smyczy jak jego świta…

 25. heh

  a czymze jest monitoring? dziesiatki kamer, paru ludzi przed monitorami zasypiajacych z nudow. a prawdziwi policjanci pojawiajacy sie po pol godzinie od zdarzenia.. pozatym nie czarujmy sie, raciborz i monitoring? taka „wioska”? a kto mialby to finansowac? i po co? czyzby R. mial taka eksplozje przestepczosci? N. miala to wprowadzic na swoich osiedlach i na wielkim halo sie skonczylo.

 26. kevin

  a moze artur jarosz chciałby objąć tę posadę, albo może poleciłby tam kogoś ze zrobionej przez niego NG PO? Byłaby to jakaś wdziecznośc, a sam przy okzji mógłby straszyć wszystkich swoim trupio-bladym uśmieszkiem bazyliszka; drżyjcie przestępcy!

 27. x

  a to szkoda,że nie ma szefa!!!!

 28. gratuluję odwagi,niezle musiałCi nadepnąc na odcisk TW,ze az tak go nie lubisz

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here