Dziecko – bierny palacz

15

Podsumowaniem akcji była lekcja otwarta z udziałem rodziców, w czasie której powstał list do Anonimowego Palacza.Światowy dzień bez papierosa (16 XI) był początkiem akcji antynikotynowej „Czyste powietrze wokół nas”, którą przeprowadziła w klasie IIe wych. Sylwia Korecka. Akcja miała charakter profilaktyczny – zaznacza wychowawczyni – przede wszystkim miała na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy. Miała też uwrażliwić dzieci na szkodliwość dymu papierosowego, a także uświadomić skutki palenia papierosów.


Rodzice otrzymali wcześniej list, aby mogli zapoznać się z celowością przedsięwzięcia.


Akcja przebiegała w kilku etapach.
Najpierw dzieci zapoznały się z treścią opowiadania o Mikołaju „Palę cygaro”, potem malowały plakaty, układały hasła. Dużym przeżyciem było spotkanie z tatą Karola, który jest lekarzem. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały tego, co mówił pan doktor.

Podsumowaniem akcji była lekcja otwarta z udziałem rodziców, w czasie której powstał list do Anonimowego Palacza. Z tym listem klasa udała się do Poradni Profilaktyki i Uzależnień. Tam spotkały się z p. psycholog Jolantą Indeka, której pomysł bardzo się spodobał. Janek umieścił list na gazetce. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy „Dbam o swoje zdrowie”.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

15 KOMENTARZE

 1. uwaga

  Tak, tak, wiatry są niebezpieczne

 2. ...

  Tak… wiatry są niebezpieczne szczególnie po grochówce…

 3. Co u nas sie dzieje za oknami tego nie da sie opisac.Sila wiatru dochodzi do 140Km/h. Dzieci zwolniono ze szkol po 4 lekcji. Mosty w Düsseldorfie i paru innych miastach sa zamkniete dla ruchu kolowego. Porty w Rotterdamie , Antwerpen i Hamburgu tez . No to chce to widziec co bedzie w SRC jutro,do tej pory jest 3 zabitych na w skutek Orkanu . Grützi

 4. No i Orkan Kyrill przeszedl nad nami . Noc byla straszna 10 zabitych wielu ciezko rannych. kolej pierwszy raz w swej histori wstrzymala calkowicie ruch. Tysiace ludzi na dworcach szukalo noclegu. Poprzewracane drzewa , rozbite auta, zerwane dachy. W samej Nadrenii szkody na 20 Mil €. Posrednie ida w Miliardy. Radze wszystkim w Raciborzu auta daleko od drzew starych domow krytych dachowka i nie chodzic po miescie bez potrzeby . Moze cos spasc albo kogos powaznie zranic. Grützi

 5. A-F

  Joachime opowiadasz nam informacje tak jakby ludzie w Polsce tej nocy nie przeżyli tego samego i nie mieli dostępu do informacji co się działo w całym kraju jak i u sąsiednich państw.

 6. Do A-F moj drogi ludzie w Polsce nie przezyli tego co mysmy tu przezyli. I nie daj Boze zeby musieli . Grützi

 7. Kinga

  A mi spadająca dachówka z dachu podczas wichury zabiła kota – jestem załamana, chyba się pochlastam.

 8. A-F

  No tak Joachim w zachwalaniu Niemiec nawet wykorzysta warunki atmosferyczne by podkreślić wielkość swojej ojczyzny. Wniosek więc musi być jeden : Niemcy są wielkie i potężne więc i waitry tam muszą być wielkie i niszczycielskie a Polska jest uboższa i mniej liczna więc i wiatr był tutaj tandetny:)

 9. Pleciesz bzdury AF jak Piekarski na mekach. Co ma wielkosc kraju do orkanu !Nic !!Najsilniejszy byl w Nederland to taki kraj jak NRW albo Slaskie i Malopolskie razem ale twoje Niemcozerstwo idzie mi juz powoli na nerwy. Taki Edmund Meclewski z Ciebie moj drogi AF Grützi

 10. A-F

  Więc kończ z tą swoją gigantomanią niczym ruskie w ZSSR gdzie wszystko było największe, najwyższe, najcięższe, najszybsze, najwspanialsze, najpotężniejsze, et cetera. Mowisz nam o sytuacji w Niemczech tak jakbyśmy w Polsce nie mieli dostępu do telewizji, internetu czy radia a mieszkania oświetlali lampami naftowymi.

 11. Co to za licytacyje? A-F, kiedy Joachim nie ma racyji to siedzisz cicho, a kiedy się chce podzielić z nami emocyjami, z tego co się i też u nas działo, to zachowujesz się jakby waszą starą wiatry poniosły. Cieszta się że wam waszej starej nie porwało!

 12. NIE ODGARNIAJCIE śNIEGU Z DACHU URZęDU MIASTA!!!!!!!!!!!

 13. dobrze by było, jakby wywiało kilku radnych… (a ten komentarz o śniegu miał być w innym artykule. ręka mi zadrżała, kiedy pomyślałem naszych radnych)

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here