Uwaga na porywisty wiatr!

Meteorolodzy ostrzegają przed porywistym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu – 18 i 19 stycznia. Biorąc pod uwagę potencjalne niebezpieczeństwo, Miejskie Centrum Reagowania i Ochrony Ludności w Raciborzu zwraca się do mieszkańców miasta o zachowanie szczególnej ostrożności…Biuro Prognoz Meteorologicznych Kraków informuje, że w ciągu dnia 18 stycznia będzie następował wzrost prędkości południowo – zachodniego wiatru. Średnia prędkość osiągnie 30 – 50 km/h, w porywach 70 – 90 km/h, a w górach do 110 km/h. W nocy 18/19 stycznia średnia prędkość wiatru osiągnie 40 – 60 km/h, a porywy wiatru 90 – 120 km/h (wysoko w górach do 150 – 180 km/h).

W piątek 19 stycznia wiatr skręci na północno – zachodni. Utrzyma się średnia prędkość wiatru 30 – 50 km/h, w porywach 70 – 100 km/h, w górach 110 – 140km/h. Spadek prędkości wiatru będzie następował nocą 19/ 20 stycznia.

Meteorolodzy ostrzegają, że porywisty wiatr może powodować utrudnienia komunikacyjne, a także nawet zniszczenia zabudowań, zrywanie dachów, zrywanie linii napowietrznych, wyrywanie drzew z korzeniami.

Miejskie Centrum Reagowania i Ochrony Ludności w Raciborzu prosi mieszkańców o ograniczenie, w miarę możliwości, poruszania się samochodami, nieparkowanie ich pod drzewami, trakcjami elektrycznymi, planszami reklamowymi, usunięcie z balkonów oraz parapetów przedmiotów, które w czasie wichury mogą stanowić zagrożenie, pozamykanie bram, drzwi wejściowych oraz okien, zabezpieczenie dźwigów, suwnic, wysięgników, masztów na terenie poszczególnych zakładów pracy, zabezpieczenie swoich prywatnych posesji, ograniczenie korzystania z wind (może nastąpić przerwa w dopływie prądu), zabezpieczenie na placach budów rusztowań i innego sprzętu budowlanego, ograniczenie wyjść dzieci na zewnątrz, zadbanie o zwierzęta domowe.

W związku z nadciągającym orkanem Kyrill niemiecka Lufthansa odwołała kilkanaście lotów na trasach krajowych i europejskich. Zagrożenie silnym wiatrem spowodowało też odwołanie ponad stu lotów na londyńskim lotnisku Heathrow.

- reklama -

Dziś i jutro wystąpić także mogą intensywne opady deszczu. Przewidywana wysokość opadów od 25 – 35 mm, lokalnie 50 – 60 mm. Lokalnie występować mogą gwałtowne wzrosty stanów wody do stanów około i powyżej alarmowych.

/SaM/

- reklama -

12 KOMENTARZE

  1. a kto nie pije w dzisiejszych czasach? Wszyscy. Niech sobie dziewczyny piją jak na Woodstoku. (też imprezie Owsiaka). Cały sztab powinien iść prosić o sponsoring Polmos. Wtedy byłaby zabawa! Dziewczyny WASZE ZDROWIE!!

  2. Dlaczego od razu te nawiązanie do imprez Owsiaka? To byl incydent jednostki… Zdarza sie. Slyszalem o tym przypadku juz w dniu finalu i jestem zaskoczony. Liczy sie efekt, czyli 50tys. zl-pobilismy rekord o ok.8tys…

  3. Po prostu dwie małolaty się upiły…(straszne, ale to nie wina Owsiaka) Owsiak im nie polewał, ani nie kupił im alkoholu… Dlaczego „donatien sade” z taką łatwością wydajesz osądy? Może lepiej byłoby zapytać, skąd te gimnazjalistki miały alkohol – ktoś im sprzedał? ktoś dla nich kupił? Krytytkowanie za to Owsiaka jest nie na miejscu, nieuzasadnione, po prostu takie… rydzowate, „moherowe”… stronnicze

  4. Przypominam jeden z pierwszych punktów zasad współpracy wolontariuszy z fundacją WOŚP. Każdy kwestujący działa nie jako przedstawiciel fundacji, ale we własnym imieniu na jej rzecz. Problemy z alkoholem sa problemem tych dziewczyn, ich rodziców i policji, a nie fundacji, która nie jest ani ich opiekunem prawnym, ani wychowawcą. Obciążanie fundacji WOSP za zachowanie jednostek jest pozbawione logiki. Wnioski wyciągnięte, sprawa zamknięta. Pozdrawiam wszystkich włączających się w pozytywne akcje!

  5. super zrobili afere bo sie dwie gimnazjalistki upily ;/ no nie moge… to ich sprawa i to one teraz ponoszą za to konsekwencje ;/ smieszne to jest, bo jakbysmy za kazdym razem gdy zlapie sie nieletnich pjanych,mieli dawac o tym wzmianki w necie to moze od razu załóżmy o tym stronkę ;] pozdro ;]

  6. z tego co wiem to zlapala mnie straz miejska a nie policja i nie szlam chwiejnym krokiem jak podaly nowiny raciborskie tylko siedzialam na lawce!!!!! zeby nie bylo niedomowien to puszka byla cala a kaske mialam swoja!!! pozder dla wszystkich wladz raciborza! a teraz idziemy na jednego…haha 😀

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here