Dzień Babci i Dziadka.

22 i 23 stycznia 2007r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji,, Dnia Babci i Dziadka”.
Do przedszkola przybyło 224 gości.,,Babciu, droga babciu
bardzo kocham Ciebie…”

Tymi słowami piosenki dzieci witały serdecznie swoich ukochanych dziadków.
Wszystkie grupy od maluszków do starszaków przygotowały piękny i bogaty program artystyczny.Dzieci śpiewały piosenki,recytowały wiersze, tańczyły i bawiły się ze swoimi dziadkami.
Z pięknym przedstawieniem jasełkowym wystąpiły starszaki i 5- latki.
Był to dzień pełen wzruszeń.Uroczystość zakończyła się wręczeniem prezentów oraz słodkim poczęstunkiem.

- reklama -
- reklama -

27 KOMENTARZE

 1. Uważam, że to bardzo dobry pomysł z przebiciem drogi bezpośrednio od ul. Piaskowej. Do tego nowy most. Sprawa pewnie upadnie ze względu na czas i koszty. Racibrz powinien mieć tzw. „Trojkąt obwodnic” Od Rybnika-Wodzisławia, od Gliwic i od Opola i ewentualnie w strone przejścia granicznego.

 2. a widzicie głupie magistrackie zakute pały! O kierowcach trzeba było myśleć wcześniej, a nie teraz, gdy macie nóż na gardle! Niech toi teraz wszystko trafi szlag i zobaczymy co, będzie. moze jeszcze jedno jakieś duże centrum handlowe, może np. usytuować je na torach, was użyc jako wstęgi i tylko czekać jak przejedzie po was pociąg. Może wtedy czegoś sie nauczycie, ale i tak jest już dla was za późno.

 3. Skoro wladze miasta nie chcą się zgodzić na trase Racibórz – Pszczyna, może niech wybudują ściane na drodze i będzie ok, CO TO MA ZNACZYC ŻE SKOMPLIKUJE KOMUNIKACJĘ !!!, komunikacja jest skomplikowana a raczej jej brak, proszę zwrócić uwagę na pogarszający się stan dróg, potrzebna jest nowa droga o odpowiednich parametrach i to jest bezdyskusyjne !!!

 4. Trasa Racibórz – Pszczyna jest niezbedna, czy ktos z magistratu jechał kiedyś z Rac. do Pszczyny? To horror .Sam dojazd do Rybnika to tragedia. Kazde miasto ma obwodnice czemu Racibórz ma ich niemieć!!! Jestem jak najbardziej za nowym 4 pasmowym mostem + obwodnica.

 5. Najlepsze jest to, ze za tę wpadkę z kosztami SYLWESTRA 2007 nikt w Urzedzie Miasta nie odpowie. Skończyło się na pokiwaniu paluszkiem w strone Pani Piaseckiej i tym, ze podobno nie bedzie od tej pory sie juz takimi rzeczami zajmowac (i chwala Bogu bo tylko swoje firmy dopuszczala), ale ciekawe za co teraz bedzie wyplate brala? Widac mozna partaczyc i dobrze zyć, o ocenie rocznej nie wspominając. BRAWO URZĄD MIASTA

 6. A jakie firmy ma pani Piasecka? Za wpadkę sylwestrową powinien beknąć Lenk lub Kurpis gdyż to są urzędnicy, którzy mogą z racji zajmowanego stanowiska wysyłać i podpisywać dokumentację z wszelkimi organami zabezpieczającymi imprezy masowe (policja, straż pożarna). No ale przecież Mireczek nie pogrozi sobie ani swojemu koledze więc szuka winnych gdzieś na niższych szczeblach. Czyli innymi słowy spychologia stosowana ale jak szary urzędnik będzie przyczyną sukcesu to pierwsi będą decydenci stali..

 7. Przyznam A-F, ze zgodze sie z Toba tylko czesciowo. To prawda, ze wina jest takze w nadzorze pracownikow bezposrednio wykonujących, ale imprezy juz wczesniej organizowane przy udziale P. Piaseckiej to straszne wpadki obslugiwane przez te same firmy od lat. W urzedzie od dawna sie o tym mowilo, ale nie glosno, z powodu poparcia Prezydentow udzielanego tej Pani. Umiala ich poprostu kokietowac odopwiednio. przyznam tez szczerze, ze tak mocno staneles w jej obronie, iz pomyslalem, ze jestes nią!

 8. Proponowałem już dawno, olać to zdezelowane towarzystwo Rac-władzy. Jak Oni nas olewają to zróbmy Im „Kabaret”. Musimy przetrwać do końca tej straconej kadencji(już trzeciej) i aby nas krew nie zalała proponuję uliczne kabarety w stylu „Kristofka”. Nie potrzeba nam zgody Piaseckiej, ani tego Sub-Idola, sami zadecydujmy. Może Rynek? Jak chcą remont, to będą go mieli, ale w naszym wydaniu.

 9. Przecież już kiedyś pisałem, że prezydent Lenk popada w absurdy szukając winnych sylwestrowej wpadki nawet w pracownikach RCKu a nie u siebie (i koledze Kurpisie). Bez przesady „zorientowany” nie jestem panią Piasecką – czyli pisząc o Nowoczesnej jestem Wojnarem albo o zamku raciborskim lub strefie gospodarczej w powiecie – starostą powiatu. Pisząc o potrzebie zbudowania AquaParku musiałbym być Otylią Jędrzejczak:)) Wracając do kultury to taka ona była jaką kwotę dawało miasto więc potem nie…

 10. …dziwota, że widzieliśmy wciąż te same zespoły ludowe z okolic Raciborza czy wykonawców. teraz sytuacja pewnie się zmieni na lepsze bo wreszcie została zwiększona pula pieniędzy na imprezy kuturalne „Dni Raciborza” a przy takiej sumce pieniędzy będzie można oczekiwać ciekawych wydarzeń kulturalnych (a nie jak do tej pory kiedy Borowik dostawał od miasta więcej kasy niż raciborska kultura). Ale my tu gadu gadu a temat artykułu związany jest z mostem:)

 11. Panie Prezydencie jak Pan zamkniesz ten most to ludzie wyjdą na ULICE w proteście. Chcesz Pan unicestwić to miasto? Tysiące Raciborzan musi pracować w Rybniku i okolicach bo w Raciborzu nie ma pracy. I tak już od lat nie ma w Raciborzu żadnych dużych inwestycji dlaczego? Drogi dojazdowe do Raciborza są w fatalnym stanie.

 12. Z tym wychodzeniem na ulicę to spora przesada. Może znajdż sobie mieszkańcu inną okazję do protestu. Przez władzę jak przez władzę ale też przez takich jak ty chcących protestować w bzdurnych sprawach, w Raciborzu po raz kolejny nie dojdzie do remontów, bo tym razem przeciwni będą mieszkańcy. Co za absurd. Gdyby Wrocław miał takich mieszkańców jak ty, to by nigdy niczego nie wyremontowali – a tam przez te remonty to 8 km jedzie się przez 2 godziny. Ty będziesz musiał tylko ominąć remontowany mos

 13. most. Lepiej niech teraz remontują niż przez takich jak ty w ogóle. Pomysł z budową nowego jest dobrym pomysłem ale chyba nierealnym. Więc nie myśl że ci najpierw obwodnicę wybudują a poźniej most naprawią. Nie marudź, bo jak mówił Kononowicz, „nie będzie niczego”. Żle że ta droga ma iść przez Brzezie i Kornowac, to władza skaszaniła. Ale to rozwiązanie też nie jest najgorsze. Żle że włodarze miast zainteresowanych tą drogą mówią różnym głosem.

 14. Zrobili KAufland – przebudowali rondo w korek. Zrobią – Osząn, zakorkują most. JAkoś mnie to dziwi. Co do Pani Piaseckiej… Był pomysł na miasto katolicko-historyczne, ale chyba za bardzo w średniowiecze poleciała. Trzeba mieć wizję ale i czuć realia, bo pieniądze się dziś pozyskuje, a nie oczekuje. Za komuny było dobrze, ale jest rok 2007!! Wymiana kadr UM może jedynie uzdrowić to historyczne miasto!!

 15. Aaaa, się kłócicie o kasę za Sylwka, a tu o most idzie. Bardzo na temat. Jak w UM tak samo dyskutują, to się nie dziwię, że wszystko zakręcone jest jak droga Obora-Markowice, notabene mimo sniegu nieodśnieżona, bo po co, i tak tamtędy tylko kamikadze jeżdżą. A drugi most na Odrze miał by dawno, dlatego ta dwupasmówka tak dziwnie zakręca o 90 st. – bo kasy brakło…

 16. co za nieuk pisze te artykuły!! jak juz sie chce zabłysnąć a czegoś nie wie to należy to sprawdzić. droga GP to nie żadna „główna przelotowa” tylko „główna o ruchu przyspieszonym” 😐

 17. do: jam to: Czy znasz szczegóły tego projektu budowy mostu sprzed lat? W których latach powstał ten projekt i kto zmienił plany tak, że dwupasmówka skręca do Rybnickiej przez co powstał ten piekielny zakręt?

 18. Pytanie: kto w ostatnich latach kupił grunty pod nowym-starym przebiegiem drogi, za którym lobbują nasze władze? Albo raczej kto podstawił kupców. W nagrodę uścisk dłoni przewodniczącego i byłego dyrektora szpitala.

 19. Rejon ul Rybnickiej,do istniejącego mostu na Uldze, wymaga oceny pracy promin.UM, przez Prokuraturę Okregową.2pasmówka rzekomo skręciła z powodu działki jakiegoś „figuranta”, potem powstaje stacja paliw, StacjaKontr.i nowa stacja obsługi Tirów, za mostem niesczęsny „Oszoł”, basen i Aboretum.Jest logiczne, że 2-pas. nie buduje się bez planów. Hipoteza=pewnik, że kolejni decydenci masta zwietrzyli,że tereny moga być atrakcyjne.Nadużyciem jest fakt,iż kolejne decyzje władz powodują zmarn. planów.

 20. To bardzo dobry pomysł, proponowany już przez kogoś z władz miasta. Szynobus mógłby jechać z przystanku w Dębiczu do Markowic tam by zmieniono by kierunek (jakieś 2 minuty) i piorunem do stacji Racibórz. Za kursy pociągów zapłaciłby inwestor. To chyba najrozsądniejsze rozwiązanie!

 21. O szynobusy powinni zabiegać inwestorzy budujący w Raciborzu swoje obiekty (dowóz i odwóz pracowników jak i klientów) ale także powiat i miasto, które ma do zaoferowania mieszkańcom okolic nie tylko hipermarkety ale także siedziby urzędów.

 22. szynobusy a Racibórz to bardzo smutna historia… (patrz kolzam), więc jeśliby to wypaliło (w co wątpie) to pewnie byłyby z gdzieś polski zamawiane lub zagraniczne

 23. Jestem pełen podziwu ile jesteście sie wstanie dowiedzieć. Jesli z tymi wykupionymi gruntami to prawda, to należy naprawde powiadomic ogolnopolskie media i prokuraturę. Czy można mieć jeszcze nadzieję, ze cos da sie tu zrobic jeszcze uczciwie??? Poziom mojej wiary spada. Jesli naprade cos wiecie piszcie prosze bo dla mnie to inny wymiar jak dotąd!Chyba jestem naiwny!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here