Raciborski ogród deszczowy przy Przedszkolu nr 23 nagrodzony [ZDJĘCIA]

ogrod deszczowy raciborz
Raciborski ogród deszczowy przy Przedszkolu nr 23 nagrodzony

Pierwsze miejsce w kategorii „Zatrzymanie wód opadowych w miejscu ich opadu (w miastach do 70 tys mieszkańców)” otrzymał pierwszy w mieście ogród deszczowy.

Miasto Racibórz zajęło pierwsze miejsce w konkursie „Miasto z Klimatem – najlepszy zrealizowany projekt ”. Wiceprezydent Raciborza Dawid Wacławczyk wraz z pracownikami Urzędu Miasta odebrał statuetkę i czek z rąk wiceministra Adama Guibourgé-Czetwertyńskiego. Rozdanie nagród odbyło się 6 października w siedzibie Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

- reklama -

Pierwsze miejsce w jednej z trzech kategorii, tj. „Zatrzymanie wód opadowych w miejscu ich opadu (w miastach do 70 tys mieszkańców)”, otrzymał pierwszy w mieście ogród deszczowy, który zlokalizowany jest przy Przedszkolu nr 23. Nadzoruje go Judyta Kwaśnica. Projekt został przeprowadzony w zeszłym roku ze środków edukacji ekologicznej Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Racibórz w wyniku współpracy Marzeny Kubielas i miejskiej architekt Ewy Klimaszewskiej. Ponadto w projekcie uczestniczyły dzieci, rodzice i pracownicy przedszkola przy wsparciu ekipy z Arboretum Bramy Morawskiej, wolontariuszy z Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu, Technikum Architektury Krajobrazu w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu oraz Szkoły Podstawowej nr 18 w Raciborzu. Za stworzenie wniosku konkursowego odpowiedzialna była Justyna Szyndler.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj