Tańczą aż miło!

Zhospitowaliśmy zajęcia z tańca na ŚUTW.
Pani Aleksandra Orłowska na środku sali, pan Jerzy Wieder przy pianinie i grupa rozśpiewanych, roztańczonych par to obraz pracy Zespołu Pieśni i Tańca Śląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Najpierw ćwiczenia oddechowe i wprowadzenie do śpiewu. Mocne głosy słychać na parterze DK „Strzecha”, chociaż ćwiczą na drugim pietrze. Potem solidna rozgrzewka w parterze, w końcu ćwiczenia przy drążku i trenowanie poszczególnych elementów tańców. „Pamiętajcie, że hołubce wykonujemy na nodze zewnętrznej, bo inaczej grozi nam upadek” – poucza instruktorka.


Hołubce, podskoki, zwroty, oberek, mazurek, polonez …- kiedyś nie tylko nie myślałem, że będę w stanie opanować sztukę tańca, ale i nie rozróżniałem układów tanecznych – słyszymy od uczestników. Teraz taniec to mój sposób na spędzanie wolnego czasu, tu w towarzystwie studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku.


Zajęcia z tańca odbywają się w środy w DK. „Strzecha” przy ul Londzina 36.
Podziwiamy i polecamy.

Zapraszamy również do udziału w zespołach fakultatywnych, a jest w czym wybierać – wylicza pani Hanna Klima: Zespół Pieśni i Tańca ŚUTW, Chór Akademicki, Studium Języków Obcych ŚUTW, Studium Komputerowe ŚUTW, Sekcja Gimnastyczna, Sekcja Pływacka (aerobik w wodzie) , Kręgielnia i Lodowisko OsiR, Dyskusyjny Klub Filmowy, Klub Dobrej Książki, Kółko Recytatorskie, Klub Miłośników Dobrej Muzyki, Klub Współczesnej Gospodyni, Klub Przyjaciół i Sympatyków Browaru Racibórz, Sekcja Rękodzieła, Sekcja Malarstwa, Zespół Pomocy w Potrzebie, Wyjazdy do Opery , Operetki,Teatrów i Filcharmonii, Wycieczki i spacery ( poznawcze i turystyczne), Sekcja Gier Towarzyskich, Klub Turystyczny, Klub Dyskusyjny o Polityce i Gospodarce, Klub Prasowy, Klub Przyrodników i Ekologów, Klub Miłośników Historii, Sekcja nauki gry na instrumentach muzycznych, Klub Kronik Rodzinnych, Zespół Organizacji Imprez.


/BSp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here