Wystawa prac artystów AMUN

Śląski Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na wykłady w każdy czwartek o godz. 16.00 do swojej sali wykładowej przy ul Londzina 36. W tym tygodniu Uniwersytet przygotował wystawę prac artystów malującymi ustami i nogami – informuje Piotr Klima. Poprzez to unikatowe przedsięwzięcie staramy się przybliżyć twórczość osób niepełnosprawnych – informuje Piotr Klima i dodaje: chcemy ukazać ich wkład we współczesną kulturę, przełamać związane z nimi stereotypy. Wystawa uwidocznia ich nieprzeciętne zdolności i umiejętności, które znalazły swój wyraz w sztuce. Każda praca stanowi mały wycinek życia twórcy, jest wyrazem jego osobowości, efektem zaangażowania i pasji. Zapewniam, że patrząc na zgromadzone dzieła: portrety, krajobrazy, obrazy martwej natury, trudno uwierzyć, iż wykonane zostały przez artystów bez rąk, że przy ich malowaniu trzymali pędzel ustami lub nogami.


Wystawa „NIE INACZEJ” jest czynna w dniach od 7 lutego do 9 marca 2007r. w godz od 16.00 do 18.00 w siedzibie Śląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Raciborzu przy ul Ks. Londzina 36 (k/Apteki Św. Mikołaja) a w godzinach przedpołudniowych dla raciborskich szkół po indywidualnym uzgodnieniu pod nr tel. 0 501-088 – 491.

Już teraz informujemy, że w następny czwartek, 15 lutego o godz 16.30 zaplanowaliśmy spotkanie z Mariuszem Mączką – artystą malującym ustami.
/Zdj. Amun/

- reklama -

51 KOMENTARZE

  1. Jechalismy juz po zmroku, więc trzeba wypatrywać oznaczeń, ale nie jest tak źle (w tamtą stronę), czyli w Bohuminie. Mieliśmy 450 koron na 4 osoby. Wystarczyło nam jeszce na kanapki i kolę – oprócz opłaty za 2 godziny fantastycznych doznań wodnych.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here