Bal Sportowca Ziemi Raciborskiej; gdzie byli nasi Mistrzowie?

VIII Bal Sportowca Ziemi Raciborskiej przeszedł do historii. Tradycyjnie w sobotę rozpoczynającą ferie zimowe w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Raciborzu odbyła się zabawa karnawałowa połączona z prezentacją najlepszych zawodników i trenerów Ziemi Raciborskiej w 2006 roku. Patronat nad częścią oficjalną od lat sprawują starosta raciborski i prezydent Racibórza.W tym roku pamiątkowe statuetki, dyplomy uznania, kwiaty oraz drobne upominki wyróżnionym sportowcom wręczali starosta Adam Hajduk, wiceprezydent Ludmiła Nowacka i Aleksander Zajączkowski, raciborzanin – uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Montrealu w 1976 roku.


Roksana Kral, mistrzyni Polski w pływaniu na dystansie 100 m stylem klasycznym Olimpiad Specjalnych


Marcin Kunicki, trener Katarzyny Dembniak i Sławomir Szwed prezes MKS-SMS Victoria Racibórz


Niestety zabrakło obecności większości spośród wyróżnionych sportowców. Oficjalnym powodem takiego stanu rzeczy był udział w zawodach i zgrupowaniach.

Katarzyna Dembniak ( pływaczka raciborskiej „Victorii”) startowała w zawodach Grand Prix Polski w Warszawie, Sylwia Bileńska (zapaśniczka „Dębu” Brzeźnica) brała udział w zgrupowaniu kadry narodowej na Ukrainie, Hanna Konsek ( piłkarka nożna RTP „Unii” Racibórz) wyjechała na obóz przygotowawczy do wiosennej rundy sezonu piłkarskiego, Wojciech Zieziulewicz (zapaśnik MKZ „Unia” Racibórz) startował tego dnia w turnieju zapaśniczym w Piotrkowie Trybunalskim.
W związku z tym zabrakło również trenerów Krzysztofa Ołenczyna (zapasy styl wolny), Ryszarda Wolnego (zapasy styl klasyczny) i Remigiusza Trawińskiego (piłka nożna kobiet).

Osobiście wyróżnienia odebrali: Marcin Kunicki trener klubowy Katarzyny Dembniak, Roksana Kral Mistrzyni Polski Olimpiad Specjalnych w pływaniu i jej trener Dariusz Arendt oraz bezsprzecznie największa gwiazda wśród raciborskich sportowców w 2006 r, Mistrz Świata Juniorów, Rekordzista Polski Juniorów w biegu na 110 m p/pł, zawodnik raciborskiej „Victorii”, uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu Artur Noga i jego trener klubowy Karol Szynol.

Mimo nieobecności „Mistrzów Sportu” sala raciborskiego MOS-u jak zawsze była wypełniona po brzegi (bilety wyprzedano na dwa tygodnie przed balem), uczestnicy zabawy świetnie się bawili do białego rana.
Oprawę muzyczną na profesjonalnym poziomie zapewnił zespół Abstrakt z gościnnie występującym wokalistą Tomaszem Orlińskim.

Tak więc udała się kolejna zabawa karnawałowa, natomiast starannie przygotowana prezentacja najlepszych sportowców i ich dokonań w 2006 roku, bez ich udziału, pozostawiła pewien niesmak. Czyżby niektórym środowiskom sportowym nie zależało na takiej formie promocji? A może oprócz wymienionych są również inne „pozasportowe” przyczyny nieobecności wyróżnionych?

/Piela/

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here