Wojewoda spotkał się z raciborskimi samorządowcami

Spotkanie to odbyło się 16 lutego. Dyskutowano głównie o raciborskim szpitalu, bezpieczeństwie przeciwpowodziowym oraz rewitalizacji Zamku Piastowskiego.Gospodarzem spotkania z wojewodą Pietrzykowskim był starosta Adam Hajduk. W rozmowach uczestniczyli przedstawiciele władz powiatowych oraz władze gmin z terenu powiatu.

Na spotkaniu poruszano m.in. kwestie związane z finansowaniem budowy szpitala w Raciborzu, sprawy dotyczące rewitalizacji Zamku Piastowskiego w Raciborzu, budowy zbiornika Racibórz Dolny. Samorządowcy podjęli również tematy przywrócenia siedziby Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Mikołowie i przejęcia przez Gminę Racibórz obiektu dworca PKP w Raciborzu. Ponadto z przedstawicielem administracji rządowej w województwie śląskim, sprawującym nadzór prawny nad działalnością samorządów, omówiono kwestie nadzoru nad działalnością uchwałodawczą samorządów lokalnych.

Pietrzykowski zadeklarował swoją pomoc, jednak nie wszystkie sprawy są w gestii administracji rządowej. Głównym celem spotkania było zapoznanie wojewody z problemami samorządowców.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here