Idole w MDK- u

1

Młodzieżowy Dom Kultury już po raz ósmy był organizatorem Zimowych Warsztatów Wokalnych prowadzonych przez: Elżbietę Zapendowską – nauczycielkę śpiewu, specjalistkę od emisji i ustawienia głosu oraz Andrzeja Głowackiego – reżysera i aktora.

Elżbieta Zapendowska, znana przede wszystkim z programu telewizyjnego „Idol”, swoim doświadczeniem zawodowym służyła wielu znanym wokalistom, m.in. Edycie Górniak, Ryszardowi Rynkowskiemu, Maryli Rodowicz. Teraz pomagała młodym artystom z Raciborza i innym, którzy pomyślnie przeszli eliminacje do odbywających się w MDK w dniach 15 -18.02. Zimowych Warsztatów Wokalnych.


Uczestnicy pod okiem ekspertki przez trzy dni pracowali nad warsztatem wokalnym, wykonywali ćwiczenia z intonacji oraz emisji głosu. Dziewczyny pracujące z panią Zapendowską doceniają wartość rad i wskazówek tak doświadczonej instruktorki.
Podczas warsztatów także był czas na uczenie się pod kierunkiem Andrzeja Głowackiego (ostatnie zdj.) interpretacji tekstów piosenek. To ważne zadanie – opowiadają uczestnicy spotkania, bowiem interpretacja słów narzuca styl prezentacji i pokazuje możliwości przekazu.

W niedzielę w sali widowiskowej odbył sie koncert – popis umiejętności uczestników warsztatów, którzy wykonali piosenki znane z estrady krajowej i światowej.

/BSp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here