Raciborzanki przygotowują się do walki o Ekstraligę Piłki Nożnej Kobiet

Od obozu w Brennej żeńska drużyna RTP „Unii” Racibórz rozpoczęła przygotowania do wiosennej rundy rozgrywek w I lidze piłki nożnej kobiet. W trakcie obozu, który trwał od 10 do 17 lutego raciborzanki rozegrały dwa mecze kontrolne.

W pierwszym pokonały drużynę GKS Katowice 4:2 (bramki dla Unii : Konsek 3 i Nawacka 1), w drugim rozgromiły KKS Zabrze w stosunku 10:1 (bramki dla Unii : Konsek 3 Wiśniewska 2 i po 1 Sęga, Różkowska, Cichecka, Krupa, a także gol samobójczy)

Najbliższy mecz kontrolny żeńskiej drużyny RTP „Unii” Racibórz zaplanowany jest na sobotę 3 marca na godz. 14.00, w Ostrawie. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie ekipa TJ Vitkowice.

W czwartek 8 marca piłkarki wyjadą na obóz do Niechorza, w trakcie którego wezmą udział w fazie grupowej Międzynarodowego Turnieju Gotia Cup. Rywalkami zespołu RTP „Unii” Racibórz będą drużyny Medyka Konin, Gryfa Szczecin, Victorii Sianów oraz Mistrza Białorusi (drużyna z Witebska). Obóz potrwa do 15 marca.


W obecnym składzie RTP „Unii” Racibórz występuje 5 zawodniczek z powołaniami do Kadry Polski seniorek : Daria Antończyk (bramkarka), Daria Kasperska, Hanna Konsek, Marta Sęga, Paulina Rytwińska. Dwie zawodniczki aktualnie przebywają na zgrupowaniu Kadry Polski U – 19 Katarzyna Krupa i Natalia Surma. Kadrę klubową uzupełniają bramkarki Michalina Urbanowicz i Marlena Janeczek oraz zawodniczki z pola : Patrycja Wiśniewska, Izabela Cichecka, Agnieszka Różkowska, Monika Szczepaniak, Magdalena Koziura, Katarzyna Nawacka, Magdalena Gonsior, Barbara Mikołajczyk, Kinga Bandych, Anna Sznyrowska, Monika Marczak i Anna Kowal, która niestety ze względu na kontuzję nie zagra tej wiosny (czeka na rekonstrukcję więzadeł kolana).

/Piela/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here