Powiat poszerza ofertę edukacyjną

W nowym roku szkolnym w szkołach ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski, na absolwentów gimnazjów czeka 2046 miejsc – 606 w liceach ogólnokształcących, 256 w liceach profilowanych, 576 w technikach i 608 w zasadniczych szkołach zawodowych.W szkołach ponadgimnazjalnych, w szkołach po zasadniczej szkole zawodowej oraz w szkołach dla dorosłych i policealnych w nowym roku szkolnym 2007/2008 zaplanowanych jest 104 oddziały, w których w sumie przygotowano 3060 miejsc dla nowych uczniów.

Tegoroczna oferta wprowadza kilka nowych kierunków: technik logistyk, technik ochrony środowiska czy kelner. Zaś w szkołach zasadniczych pojawi się kilka nowych zawodów: ślusarz/spawacz, cieśla oraz dekarz.

Pod adresem www.powiatraciborski.pl, po wybraniu linku "Oferta edukacyjna" wyświetlana jest kompleksowa informacja o kierunkach kształcenia we wszystkich szkołach. Jeszcze bardziej rozbudowana informacja o tegorocznej rekrutacji będzie na specjalnej stronie elektronicznego systemu naboru (www.rybnik.edu.com.pl). Szczegóły oferty edukacyjnej Powiatu Raciborskiego na rok szkolny 2007/2008 wszyscy zainteresowani będą mogli również poznać podczas organizowanych Raciborskich Targów Edukacyjnych. Targi odbędą się w dniach od 17 do 19 kwietnia w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Raciborzu. Adresowane są do absolwentów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, policealnych, pomaturalnych, szkół wyższych oraz zainteresowanych przeszkoleniem kursowym.

Termin składnia podań dla gimnazjalistów upływa 15 czerwca.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here