Platforma Obywatelska w Powiecie Raciborskim – Nowe Otwarcie!

W niedzielę, 25. 02. 2007r., odbył się zjazd powiatowy Platformy Obywatelskiej RP w Powiecie Raciborskim. W zjeździe udział wzięli delegaci wybrani przez działające koła PO w Powiecie Raciborskim oraz członkowie PO – radni wszystkich szczebli oraz posłowie PO. W zjeździe uczestniczył także Przewodniczący Regionu Śląskiego PO RP – poseł Tomasz Tomczykiewicz i Sekretarz Regionu – Leszek Piechota.Zjazd wybrał nowego przewodniczącego PO RP w Powiecie Raciborskim, którym został Jerzy Staroń, członek koła nr 2 „NOWA GENERACJA”. Została wybrana również nowa Rada PO RP Powiatu Raciborskiego. W jej skład weszli: H. Siedlaczek, W. Tański, K. Myśliwy, A. Jarosz, G. Dziadkowiec, M. Ciszek, G. Lenartowicz, Z. Kiereta-Drzewiecki,  J. Kosel, P. Przyłęcki, A. Markowiak, P. Olender i W. Gumieniak.

W najbliższą sobotę, 3 marca, nowa rada powiatu wybierze pełny skład zarządu.

- reklama -

W ten sposób zakończył się okres przejściowy w platformie raciborskiej, której powiatowe struktury zostały w ubiegłym roku rozwiązane przez Zarząd Regionu Śląskiego w Katowicach. Zakończył również pełnienie swojej funkcji Komisarz PO RP w Powiecie Raciborskim, pan poseł Henryk Siedlaczek.

Mimo, że rozwiązanie struktury powiatowej przypadło na bardzo trudny i gorący okres przedwyborczy, nowopowstałym kołom PO RP oraz nowym ludziom skupionym wokół posła Henryka Siedlaczka udało się osiągnąć znaczący sukces w wyborach samorządowych: Platforma Obywatelska ma 5. radnych powiatowych, z panem Piotrem Olendrem na czele, 3. radnym miejskich: A. Jarosza, R. Myśliwego, K. Myśliwego oraz radną sejmiku śląskiego – Gabrielę Lenartowicz.

Po utworzeniu się nowej struktury powiatowej, nowy zarząd i rada powiatu, Platforma Obywatelska Ziemi Raciborskiej rozpoczyna normalne, statutowe funkcjonowania.

Jerzy Staroń
Przewodniczący PO RP
w Powiecie Raciborskim

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here