Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego przeciwko HIV

„Postaw na zdrowie – HIV nie umarł. Nie bądź jego przyjacielem!” – to projekt na realizację, którego Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu pozyskała grand z Krajowego Centrum ds. AIDS. W ramach prowadzonego przez Centrum konkursu w województwie śląskim o dofinansowanie ubiegało się 7 projektów na łączną kwotę prawie 36 tys. zł, przy 24 tys.zł., jakie Centrum posiadało do rozdysponowania dla śląskich organizacji.

W ramach realizacji projektu "Postaw na zdrowie – HIV nie umarł. Nie bądź jego przyjacielem!", planuje się zorganizowanie dla 800 uczniów z terenu województwa śląskiego uczęszczających do szkół ponadgimnazjalnych powiatu raciborskiego spektaklu Zakopiańskiego Teatru Promocji Zdrowia pt. "Pierwsze przykazanie miłości". Spektakl trwa 60 minut i podsumowany jest prelekcją pedagoga, edukatora HIV/AIDS posiadającego certyfikat Krajowego Centrum ds. AIDS. Spektakl opowiada historię Oli, która pokochała Kubę "trzeźwego narkomana", nosiciela wirusa HIV. Wie, że ten wybór wiąże się z życiem pełnym niepewności, że nigdy nie założą rodziny i nie będą mieć dzieci. Rozumie też, że szybki rozwój choroby doprowadzi Kubę do śmierci. Pomimo sprzeciwu rodziców, Ola postanawia pozostać z Kubą i podjąć walkę o ich wspólną przyszłość. – Spektakl powinien wstrząsnąć młodzieżą i przypomnieć jej, iż AIDS w dalszym ciągu jest chorobą śmiertelną i nieuleczalną. Natomiast prelekcja pedagoga powinna rozwiać wiele stereotypów i mitów narosłych wokół zagadnienia – tłumaczy Aleksander Kasprzak z Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu.

Dodatkowo, w ramach projektu, w lokalnych mediach zostanie przeprowadzona akcja edukacyjno – informacyjna o tematyce HIV/AIDS. Program będzie realizowany w kwietniu.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here