Szkolny konkurs „Mistrz ortografii”

1 marca w SP15 odbył się Szkolny konkurs „Mistrz ortografii”, w którym startowali reprezentanci klas IV,V i VI. Uczniowie zmagali sie z tekstem „Rzetelny kalendarz”.

Rzetelny kalendarz

- reklama -

Kalendarz to bezsprzecznie najwierniejszy rycerz czasu. Na darmo by szukać lepszego. Nigdy nie czuje się znużony swoimi obowiązkami. Zachowuje się jak karny strażnik, który strzeże porządku i dba, by w jego królestwie nigdy nie zapanowały chaos i anarchia, by wniwecz nie obrócił się panujący ład. Spadające z kalendarza kartki precyzyjnie odmierzają mijające dni. Każda kartka jest niepowtarzalna, jedyna w swoim rodzaju. Jedne obwieszczają jakieś niezwykłe wydarzenia, inne świąteczny lub powszedni czas. Kalendarz pilnuje ,aby o odpowiedniej porze przyszły wszystkie pory roku, by żadna z nich się nie spóźniła, nie wyprzedziła swoich sióstr ani też nie została w tyle. Kalendarz pamięta o wszystkich dużych i małych uroczystościach. Przypomina o andrzejkach i mikołajkach, o urodzinach i imieninach bliskich nam osób. Wie, kiedy są święta Bożego
Narodzenia, kiedy Wielkanoc. Wyznacza nam czas wytężonej pracy i odpoczynku.
Dba, byśmy nie zmarnowali żadnego dnia, mądrze wykorzystali każdą chwilkę.
Kalendarz to ważny i pożyteczny druh czasu. Nie wszyscy jednak lubią go, doceniają jego trud i znój.
Niektórzy zżymają się, że jest nazbyt gorliwy, że nigdy nie odpoczywa, że nawet na sekundę nie opóźnia swego odwiecznego rytmu. Inni znowuż narzekają , że kalendarz zbyt często pokazuje pechowe piątki trzynastego, zbyt rzadko natomiast niedziele, że jest okrutnym ciemiężcą ludzi. Każdy jednak rad nierad musi się podporządkować jego rządom, uznać że czasu nie da się przechytrzyć, a bez kalendarza niepodobna żyć.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here