SKRZATY kontra ROZBÓJNICY

1 marca w Filii Nr 8 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu odbył się powiatowy międzybiblioteczny turniej literacki dla młodych użytkowników bibliotek powiatu raciborskiego.1 marca w Filii Nr 8 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu odbył się powiatowy międzybiblioteczny turniej literacki dla młodych użytkowników bibliotek powiatu raciborskiego.

Warunkiem przystąpienia do konkursu było zapoznanie się z tekstem powieści A. Lindgren „Ronja, córka zbójnika” oraz powiastek z cyklu „Dom pełen skrzatów” M. Niemyskiego.

Młodzi zawodnicy podzieleni na zespoły ROZBÓJNIKÓW i SKRZATÓW zmagali się z arcytrudnymi pytaniami związanym z powyższymi tekstami, przeskakiwali przez Diabelska Czeluść, szukali drogi przez zamglony Las Mattisa oraz szperali w podróżnym worku Kłopotka. Pomimo groźnych okrzyków jednej z drużyn: „Nie zadzierajcie z nami, jesteśmy Rozbójnikami!” zwyciężyły z przewagą 5 punktów SKRZATY.

Uwieńczeniem świetnej zabawy były wspólne tańce, w których dzieci naśladowały młode koniki oraz poczęstunek złożony z domowych ciast. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i piękne wydanie atlasu geograficznego.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here