„AKTYWUJ SIĘ”

„Aktywuj się” to program prewencyjny realizowany i finansowany jest przez grupę ubezpieczeniową PZU Życie. „Aktywuj się” to program prewencyjny realizowany i finansowany jest przez grupę ubezpieczeniową PZU Życie. W skład programu wchodzą różne konkursy i akcje:
ALE AKCJA – „Rusz Głową Człowieku!” oraz „Rusz się człowieku”,
FIRMA W FORMIE – „Szefie gramy?”,
PROGRAM PROFILAKTYKA – „Lepiej zapobiegać niż leczyć”.
Celem programu jest zachęcanie całego społeczeństwa do aktywnego spędzania czasu wolnego w celu przeciwdziałania chorobom cywilizacyjnym i wadom postawy. Drugim celem jest zachęcanie do zdrowego stylu życia, czyli zdrowego i racjonalnego odżywiania się. Patronat nad programem objęli: Minister Zdrowia, Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, Akademicki Związek Sportowy
oraz Wirtualna Polska.
Nasza szkoła wzięła udział w konkursie pt. „Rusz się człowieku” o charakterze sportowo-organizacyjnym. Polegał na zorganizowaniu i przeprowadzeniu międzyszkolnych rozgrywek piłki nożnej. Następnie na przygotowaniu przez 4 dziennikarzy relacji z rozgrywek.
W piątek cała szkoła o 9.00 wybrała się do hali sportowej obok Raciborskiej Fabryki Kotłów „Rafako”. Do współpracy zaprosiliśmy zaprzyjaźnioną szkołę z Czech Vrchni 19. Impreza rozpoczęła się od wprowadzenia flag: olimpijskiej, polskiej, czeskiej i unijnej. Za nimi weszły wszystkie drużyny. Dobrej zabawy w słowie wstępnym życzyli uczniom i nauczycielom dyrektor SP1 Beata Stępień oraz dyrektor z Czech Roman Podzemny. Organizatorem rozgrywek był pan Sebastian Łoboda, prowadzącą i zabawiającą publiczność była pani Barbara Śmieja, cheerleaderki do tańców przygotowała pani Beata Joszko, pani Ewa Wawoczny nadzorowała prace nad dokumentowaniem imprezy przez naszych wspaniałych dziennikarzy. Relacje z mikrofonem i kamerą prowadzili: Ola Wieczorek 6d, Ania Sochiera 6d, Marysia Man 6d oraz Bartek Kornaus 6a. Wychowawcy i pozostali nauczyciele również przyczynili się do realizacji imprezy wraz z klasami przygotowali transparenty, pompony, trąby, flagi, szaliki, czapki i koszulki w barwach narodowych. Nasze panie klaskały, krzyczały, dopingowały zawodników. Ruch był obecny nie tylko na boisku, ale i na trybunach. Fala przechodziła od prawej do lewej i z powrotem. Uczniów dopingowały również dwa Zozole.
Mecze przeplatane były tańcami i okrzykami formacji z pomponami.
Pierwsze miejsce zajęła drużyna o szybkiej nazwie „Pędzące kurczaki” z SP1, drugie miejsce drużyna „Złote buty” również z naszej szkoły, trzecie miejsce przypadło gościom z Czech „Vrchni zeleni”. Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary. Wybrano króla strzelców i najlepszego bramkarza. Wszystkie mecze sędziował pan Piotr Bednarski.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here