Koniec halowych rozgrywek w piłce nożnej

W minioną sobotę, 10 marca, w hali sportowej w Pietrowicach Wielkich odbył się turniej finałowy Powiatowej Halowej Ligi Piłki Nożnej Trampkarzy Starszych. Emocji nie brakowało, a zachowanie zawodników na boisku charakteryzowała wielka determinacja i chęć zwycięstwa.

W rozgrywkach uczestniczyło 14 drużyn trampkarzy z następujących klubów piłkarskich :
RTP „Unia” Racibórz, KS Rafako Racibórz, TS Górnik Pszów, LKS Tworków, LKS „Start” Pietrowice Wielkie, LKS Wicher Płonia, LKS Krzyżanowice, LKS Pawłów, LKS Wojnowice.W meczach uczestniczyli chłopcy urodzeni w 1991, 92, 93 i młodsi. Różnica wieku powodowała, że starsi i silniejsi mieli zatem większe szanse. Tym sposobem pierwszą edycję wygrała drużyna LKS Tworków, która w finale wygrała z TS Górnik Pszów 5 : 2
w meczu o III miejsce RTP „Unia” Racibórz (grająca chłopcami z rocznika 1994) prowadzona przez Marka Pikułę pokonała drużynę gospodarzy LKS „Start” Pietrowice Wielkie 4 : 3, na piątym miejscu turniej zakończyła drużyna KS Rafako Racibórz po zwycięstwie nad LKS Wicher Płonia w stosunku 3 :2.Trenerzy tradycyjnie wybierali najlepszego zawodnika, najlepszego bramkarza i wyłoniony został król strzelców. Swoje nagrody odebrali Radosław Szpak (najlepszy zawodnik), Łukasz Cigler (najlepszy bramkarz) i Michał Latoń (król strzelców).
Patronat nad rozgrywkami sprawowali starosta raciborski Adam Hajduk i wójt gminy Pietrowice Wielkie Andrzej Wawrzynek. W ich imieniu puchary, statuetki, dyplomy, indywidualne nagrody rzeczowe i piłki do piłki nożnej najlepszym drużynom i wyróżnionym zawodnikom wręczali etatowy członek zarządu powiatu Norbert Parys i sekretarz gminy Adam Wajda – również członek zarządu powiatu. Organizator rozgrywek Wydział Szkolenia Podokręgu Racibórz już planuje na koniec roku start kolejnych edycji czterech lig halowych z rozdziałem na roczniki w celu wyrównania szans startujących drużyn. Mamy nadzieję, że chętnych do udziału w ligach nie zabraknie.


/Piela/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here