Siatkarze KS AZS „Rafako” Racibórz rozegrali dwa emocjonujące mecze

W sobotę i w niedzielę na hali OSiR w Raciborzu odbyły się dwa mecze play-off o wejście do pierwszej czwórki w 2 grupie II ligi piłki siatkowej mężczyzn. Przeciwnikiem raciborzan była doświadczona drużyna MKS Kama Rosiek Syców, w której występuje sześciu doświadczonych zawodników z pierwszoligową przeszłością.

Niestety nasi siatkarze mimo bardzo ambitnej walki przegrali oba spotkania po 3:2. W ten sposób drużyna MKS Kama Rosiek Syców odniosła trzy zwycięstwa (przy jednej porażce) i to ona w kolejnej rundzie play-off zagra z drużyną LKS Czarni Wirex Rząśnia.Zarówno w sobotę jak i w niedzielę emocji nie brakowało, a licznie zgromadzeni kibice gromkimi brawami nagradzali wiele bardzo dobrych zagrań z obu stron. Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od zwycięstwa gości w pierwszym secie 25:17, kolejnego seta wygrali gospodarze 25:18, trzecia odsłona dla gości 26:24, czwarta partia dla gospodarzy 25:21 i w tiebreaku 15:13 dla gości. Natomiast w niedzielę pierwsze dwa sety wygrali goście 25:18 i 26:24 i wtedy stało się tak, jak często bywa na siatkarskich parkietach, chwila przestoju gości przy skutecznej grze naszej ekipy i wygrane kolejno dwa sety 25:21 i 28:26. W ostatnim secie nasi siatkarze musieli uznać wyższość drużyny gości 15:12.Piąte sety to bardzo często loteria, a młodym siatkarzom KS AZS „Rafako” Racibórz zabrakło nieco szczęścia i  boiskowego cwaniactwa.
Nasza drużyna prowadzona przez Witolda Galińskiego grała w następującym składzie M. Jajus, T. Surtel, M. Zniszczoł, K. Galiński, M. Szafirski, M. Gonsior, W. Słanina – libero oraz A. Sdebel, B. Buniak, A. Galiński, T. Kułaga, R. Łyczko i P. Gonsior.Ostatecznie zatem drużyna Klubu Siatkarskiego AZS „Rafako” Racibórz zakończyła rozgrywki na 6 miejscu w 2 grupie II Ligi piłki siatkowej mężczyzn wyprzedzając zespoły z Łodzi, Działoszyna, Opola i Gliwic.


Kolejny raz siatkarzy będziemy mogli oglądać w meczu sparingowym 22 marca 2006 r. o godz. 19.00. Przeciwnikiem drużyny KS AZS „Rafako” Racibórz będzie Reprezentacja Polski Kadetów prowadzona przez Dariusza Daszkiewicza (kiedyś zawodnika, a potem trenera raciborskiego teamu).


/Piela/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here