A. Hajduk: Kupmy radnym laptopy

Starostwo podliczyło, że w czasie jednej kadencji wydaje 70 tys.zł. na materiały dla radnych. – Te koszty można obciąć – wpadliśmy na pomysł, żeby każdemu z rajców kupić laptopa – mówi starosta Adam Hajduk.– To spora kwota. Laptopy mogłyby wiele ułatwić: materiały przesyłalibyśmy radnym mailami. Laptopa można by przynieść ze sobą na sesję i wszelkie dane mieć stale przed oczami – przekonuje starosta. Hajduk twierdzi, że wprowadzenie zmian byłoby korzyścią dla radnych. Wyjaśnia, że prezentacje multimedialne, które łączą się z kosztami, a i bywają techniczne problemy z ich pokazem na sesjach, można by przekazywać rajcom na dyskietkach lub drogą internetową. – Dzięki temu będzie można zapoznać się z nimi w spokoju, w domu. To oznacza oszczędność czasu i kosztów – mówi starosta.


Laptopy stają się coraz bardziej powszechne. Także w gabinetach urzędników starostwa – stwierdza Ewa Tapper, skarbnik powiatu.


Większość radnych przyjęła pomysł entuzjastycznie. – Jestem za. Jeśli względy ekonomiczne wykażą, że tak byłoby taniej, to dlaczego nie? Wiem, że Czesi już jakiś czas temu wprowadzili laptopy i jak mówią, bardzo usprawniło to pracę. Można tym obciąć koszty, wszystko odbywałoby się szybciej i prościej – mówi radny Leonard Malcharczyk.
Podobnego zdania jest radny Ryszard Winiarski. – Dostajemy ze starostwa tony papierów. To marnotrawienie pieniędzy. Jeśli dogłębna analiza rzeczywiście pokaże, że laptopami można zaoszczędzić, to z pewnością się na to zdecydujemy – mówi radny. Przyznaje jednocześnie, że w gronie rajców znajdą się i tacy, dla których będzie to twardy orzech do zgryzienia, bo nie mają na co dzień z komputerem i internetem żadnego kontaktu. Starosta ma jednak i na to radę. – Zrobi się radnym szkolenie z zakresu obsługi – tłumaczy Hajduk.

Radni mają temat przedyskutować i złożyć odpowiednie oświadczenia: że we własnym zakresie założą sobie internet i, że wszelkie ewentualne naprawy sprzętu pokryją ze swojej kieszeni. Jeśli się zdecydują, powiat ogłosi przetarg na zakup komputerów.

Starostwo szacuje, że koszt przedsięwzięcia nie powinien przekroczyć 60 tys.zł.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here