Dzień św. Patryka

Stowarzyszenie Artystów i Podróżników GRUPA ROSYNANT oraz pub & cafe „Koniec Świata” zapraszają 17 marca o godz. 19.00 do sali kameralnej D. K. „Strzecha” na „Dzień św. Patryka”. W programie m. in. 2 koncerty: „SEAMUS WHITE & friends” oraz „CASHMERE” (Kraków).

17 marca każdego roku cała Irlandia jest jeszcze bardziej zielona niż zwykle. Pomimo Wielkiego Postu, Irlandczycy wspominają, a w zasadzie świętują rocznicę śmierci swojego patrona narodowego – Świętego Patryka – pierwszego misjonarza, który schrystianizował Zieloną Wyspę, wkomponowując nową religię w zwyczaje druidów. Dziś – wszyscy Irlandczycy ubierają coś zielonego, wpinają sobie znaczki trójlistnej koniczyny, dzieci maszerują z flagami. Dorośli za to piją guinessa i zielone piwo, a wszystkie puby i nawet instytucje toną w zielonych balonach.


Dzień Świętego Patryka jest w Irlandii dniem wolnym od pracy (działają tylko puby i restauracje). Od kilku lat Dzień Św. Patryka jest jednak obchodzony na całym świecie – po części przybierając charakter dnia (a nawet tygodnia, który go poprzedza) kultury irlandzkiej.


Z tej okazji gośćmi w pubie „Na Końcu Świata” będą: Irlandczyk Seamus White, który wystąpi z pięknym recitalem oryginalnych, tradycyjnych pieśni i piosenek irlandzkich oraz wyjątkowo energetyczny zespół CASHMERE z Krakowa, któremu przewodzi charyzmatyczna i ekscentryczna kobieta-ogień: Tylda Ciołkosz.


WSTĘP WOLNY!

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here