„Rola statystów nam nie odpowiada”

0

Szeregi raciborskiej PO opuściło 34 członków pokolenia Nowej Generacji. Nie można było dłużej godzić się na to, by ludzi traktowano jak pionki na szachownicy – mówi wprost Dawid Wacławczyk.– Mieliśmy różne wizje zagospodarowania kapitału ludzkiego i organizacji życia w partii. Nie można było dłużej godzić się na to, by ludzi traktowano jak pionki na szachownicy. A to był problem Platformy, zarówno w powiecie, jak i w skali kraju, o czym przekonaliśmy się już przed wyborami – przyznaje D. Wacławczyk. Uważa, że raciborska PO od jakiegoś czasu była podzielona wewnętrznie, więc rozstanie się, według niego, było naturalną konsekwencją.

Jeden z członków Nowej Generacji Krzysztof Melnarowicz twierdzi, że NG tworzą osoby aktywne i rola statystów w Platformie im nie odpowiada.

Życie w partii to nieustanny ciąg kompromisów, gier personalnych, niejednokrotnie rezygnacji z siebie. Postanowiliśmy nie brać dłużej udziału w wojnach, które nie były nasze – twierdzi Monika Dulian.

Jednocześnie pokolenie Nowej Generacji deklaruje swoje poparcie dla posła Henryka Siedlaczka. – To dobry duch Platformy Obywatelskiej w Raciborzu. M.in. dzięki jego postawie PO może być demokratyczna. Wybór Jerzego Staronia na szefa partii w powiecie dobitnie o tym świadczy. Dziś to najlepsza droga dla Platformy – zapewnia radny miejski Robert Myśliwy.

15 marca powstało nowe ugrupowanie polityczne Raciborskie Stowarzyszenie Samorządowe NASZE MIASTO (NaM). – Jesteśmy reprezentacją polityczno – samorządową pokolenia 20 – 40 latków, czyli grupy najbardziej aktywnie i dynamicznie wkraczającej w życie zawodowe oraz społeczne. Chcemy być pozytywną alternatywą dla partyjniactwa i karierowiczostwa oraz urzędniczego betonu. W przyszłym rozdaniu wyborczym będziemy walczyć o to, by stać się najliczniej reprezentowanym ugrupowaniem w Radzie Miasta – deklaruje Piotr Dominiak.

Nowy ruch ma w planach m.in. comiesięczne otwarte spotkania samorządowe i kwartalnik "Nasze Miasto".

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here