Powitanie wiosny z PTTK-iem

Już po raz 36 w dniu 21 marca 2007r. odbył się Rajd po Ziemi Raciborskiej „Marzanna” organizowany przez raciborski oddział PTTK.Tym razem, jak i w poprzednich latach, dopisała frekwencja pomimo nienajładniejszej pogody. W rajdzie, adresowanym głównie do uczniów szkół powiatu raciborskiego, wzięło udział 13 drużyn reprezentujących szkoły: Zespół Szkół Ekonomicznych w Raciborzu, Zespół Szkół Budowlanych w Raciborzu, Gimnazjum nr 2 z Raciborza, Szkołę Podstawowową nr 3 z Kuźni Raciborskiej, Szkołę Podstawową i Gimnazjum ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszacych w Raciborzu. Ponadto jedną drużynę tworzyła grupa dorosłych z Niezależnej Grupy Cyklistów z Rydułtów, w sumie około 250 osób.

Wszyscy pod opieką przewodników wybrali się na poszukiwanie wiosny w ramach tras pieszych i kolarskich.
Na mecie rajdu na uczestników czekał poczęstunek oraz możliwość dalszej zabawy poprzez uczestnictwo w konkursach.

W konkursie etnograficznym na najciekawszą marzannę wygrała drużyna z Zespołu Szkół Ekonomicznych, doceniono również wysiłki twórcze pozostałych drużyn, przyznając im wyróżnienia. W rowerowym torze przeszkód najlepszymi okazali się: w grupie dzieci uczniowie SP nr 3 z Kuźni Raciborskiej Mirosław Fit, Patryk Krukowski, Mateusz Ligęza, a w grupie dorosłych: Rafał Janosz z ZSB, Piotr Rotter i Stanisław Koczy z NGC z Rydułtów.

W konkursie rowerowym „Jazda żółwia” najlepszymi byli: Rafał Janosz z ZSB, Patryk Krukowski z SP nr 3 w Kuźni Raciborskiej, Bogusław Małek z ZSB.

Natomiast nagrody za najbardziej pomysłowe, wiosenne przebranie otrzymali uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących: Szymon Matuszek i Angela Kosiorek, oraz Łukasz Górny z SP nr 3 z Kuźni Raciborskiej. Wszyscy zwycięzcy zostali uhonorowani pucharami, dyplomami, nagrodami rzeczowymi uroczyście wręczanymi przez prezesa PTTK odziału „Ziemia Raciborska” Zygmunta Kobylaka i komandora Rajdu Piotra Jasiaka.
Słowa podziękowań zostały skierowane do wszystkich uczestników a także do sponsorów, nagrody rzeczowe ufundował starosta raciborski, a poczęstunek oraz puchary prezydent miasta Racibórz.

Organizatorzy zapraszają na następny rajd „Marzanny” za rok!

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here