Na razie okazali się zbyt słabi

W meczu rozegranym w czwartkowy wieczór Reprezentacja Polski Kadetów w piłce siatkowej (chłopcy rocznik 89/90) po równej grze, przegrała 3:1 (23:25, 26:24, 27:25, 25:20) z II ligową drużyną KS AZS „Rafako” Racibórz. Mecz rozegrano na hali OSiR w Raciborzu.

Obie drużyny grały widowiskowo i z wielkim zaangażowaniem dostarczając licznie zgromadzonym kibicom dwie godziny dobrego widowiska siatkarskiego. Przed meczem trenerzy, Karol Janaszewski (Kadra) i Witold Galiński (Rafako), umówili się na rozegranie pięciu pełnych setów. W piątym secie kadrowicze pokonali gospodarzy 25:22.Kadra Polski Kadetów przyjechała do Raciborza w pełnym składzie.


Mecz z drużyną AZS „Rafako” był ważnym elementem w przygotowaniach naszej reprezentacji do udziału w Mistrzostwach Europy Kadetów w piłce siatkowej. Turniej finałowy odbędzie się między 11 a 13 kwietnia w austriackim Krems. Rywalami Polaków w grupie A będą drużyny Łotwy i Belgii. Nasza drużyna narodowa będzie bronić tytułu Mistrzów Europy wywalczonego dwa lata temu przez starszych kolegów.
Już w trakcie rozgrzewki można było spostrzec imponujące warunki fizyczne i duże umiejętności siatkarskie kadrowiczów. Mogło to spowodować nadmierny respekt po stronie gospodarzy, jednak zawodnicy Rafako przystąpili do meczu bez żadnych zahamowań i z wielką wolą walki. W pierwszym secie w drużynie Reprezentacji Polski na parkiecie pojawili się : Łukasz Polański (MDK Warszawa), Jan Król (Metro Warszawa), Łukasz Wiśniewski (UKS Serbinów), Maciej Krzywiecki (GTPS Gorzów Wielkopolski) – kapitan, Fabian Drzyzga (MOS Wola Warszawa), Wojciech Kozłowski (Chemik Bydgoszcz) i libero Adam Swaczyna (MMKS Kędzierzyn Koźle). Gospodarze rozpoczęli „raciborskim” składem : Tomasz Surtel (wychowanek), Karol Galiński (wychowanek), Marcin Gonsior (wychowanek), Michał Szafirski (wychowanek), Aleksander Galiński (wychowanek), Miłosz Zniszczoł i libero Witold Słanina. Po wyrównanej walce kadrowicze wygrali ten set w końcówce 25:23.Kolejne partie to z naszej strony powrót do ligowej szóstki z Mariuszem Jajusem, Bartkiem Buniakiem i zmiennikami Adrianem Sdebelem, Tomaszem Kułagą, Arturem Bacą i Piotrem Gonsiorem.
Natomiast po stronie Reprezentacji na boisku pojawili się jeszcze Łukasz Wroński (Delic Pol Norwid Czestochowa), Mariusz Pruski (Dargfil Tomaszów Mazowiecki), Przemysław Kasparek (Delic Pol Norwid Częstochowa), Michał Paniączyk (Skra Bełchatów), Barosz Krzysiek (MDK Warszawa), Mateusz Mika (Hejnał Kęty), Szymon Piórkowski (Delic Pol Norwid Częstochowa), Mateusz Jasiński (Joker Piła) i libero Paweł Zatorski (Skra Bełchatów). Drugim trenerem Kadry Polski Kadetów jest Maciej Zendeł, menadżerem drużyny jest Bolesław Żukowski, a trenerem odnowy biologicznej Paweł Bińczyk.Kilku zawodników w obu drużynach zasłużyło na wyróżnienie, jednakże ostatecznie nagroda MVP meczu przypadła Witoldowi Słaninie libero drużyny KS AZS „Rafako” Racibórz. Warto podkreślić skuteczną grę Karola Galińskiego młodego zawodnika „Rafako”, który miał okazję rywalizować w sportowej walce z rówieśnikami. Myślę, że w tym meczu z powodzeniem mógłby występować również po drugiej stronie siatki w biało – czerwonej koszulce.


Dziś wieczorem reprezentacja zagra w Bielsku z miejscowym I ligowym BBTS Biesko Biała, nasi siatkarze natomiast będą kontynuować przygotowania do kolejnych etapów rozgrywek akademickich.       


/Piela/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here