Sukces Justyny

Członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego „Intereuropa SP1”, wzięli udział w organizowanym, co dwa lata międzynarodowym konkursie plastycznym „Flagi Świata”. Tym razem organizatorem był Zakład Farb Artystycznych Nevsaya Palitra w Saint-Petersburgu w Rosji.
Na konkurs wpłynęło 1095 prac z pięciu krajów (Rosji, Ukrainy, Białorusi, Kazachstanu i Polski). Uczestnicy mięli do wyboru następujące tematy: Chcę się uczyć, Chcę żyć bezpiecznie; oraz Kocham swoją ojczyznę. Nadesłane prace musiały być wykonane techniką akrylową, na płótnie o wymiarach 50 x 70 cm. Ponadto każda praca musiała być obszyta i opisana. Zadanie to nie było łatwe, gdyż uczniowie nie stosują tej techniki na co dzień.
Z naszej szkoły na konkurs wysłano 3 prace: Chcę żyć bezpiecznie – praca grupowa- Patrycja Bembenek, Kinga Hajduga, Julia Miketiuk; Chcę się uczyć – autor Justyna Ciszek; Kocham swoją ojczyznę – autor Justyna Kowalska. Opiekę nad młodymi artystami sprawowali: Agata Gawron, Sylwia Majer-Kowalska oraz Adam Szramowski.
Spośród wszystkich nadesłanych prac wyłoniono 24 laureatów, w tym trzech z Polski. Jedną ze zwycięskich prac bya ta namalowana przez Justynę Ciszek. Organizatorzy bardzo wysoko ocenili tę pracę pod kątem przekazu, zdolności twórczych i estetycznego wyczucia. W nagrodę nasza uczennica wraz z opiekunem zaproszona została na uroczyste otwarcie wystawy i rozdanie nagród do Saint-Petersburga. Wyróżnione prace, ponadto, ukażą się w katalogu towarzyszącym wystawie.
Warto dodać, iż nie był to jedyny sukces naszej uczennicy, gdyż w roku ubiegłym w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Europa w Szkole”, była laureatką konkursu i odebrała nagrodę Ministra Edukacji Romana Giertycha w Warszawie.
Również w ubiegłym roku Justyna otrzymała nagrodę od Prezydenta Miasta Racibórz za swoje osiągnięcia.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here