
Od Międzynarodowych Mistrzostw Polski w zapasach rozpoczęło się w Raciborzu, pierwsze w tym roku zgrupowanie Kadry Polski Juniorów. Pomysł wydaje się ciekawy, tym bardziej, że po przerwie zimowej i pracy treningowej wyłącznie w klubach, polscy zawodnicy zostali poddani ciężkiej próbie.
Rówieśnicy z Białorusi, Węgier czy Niemiec postawili Polakom trudne warunki walki, szczególnie w najliczniej obsadzonych juniorskich kategoriach wagowych (66 kg, 74 kg i 84 kg). W wymienionych krajach jest nieco inny sposób przygotowania zawodników do kolejnego sezonu, nie ma tak długiej przerwy w startach.

Młodzi zapaśnicy systematycznie są poddawani konfrontacjom w mocno obsadzanych turniejach zapaśniczych. Trenerzy naszej kadry mogli się o tym przekonać podczas sobotnich walk. Obserwacje poczynione na zawodach przez Jana Potockiego, Ryszarda Wolnego i Piotra Szczeponioka – trenerów prowadzących zgrupowanie kadry, zostały wykorzystane przy opracowaniu programu szkoleniowego, który teraz jest realizowany z dwudziestoma najlepszymi polskimi juniorami na obiektach MKZ „Unia” Racibórz.

Zgrupowanie zorganizowane przez Polski Związek Zapaśniczy potrwa do dnia 6 kwietnia 2007 r. Dwaj zawodnicy raciborskiej „Unii” Wojciech Zieziulewicz i Kamil Błoński a także Marcin Olejniczak (Sobieski Poznań) wyjechali na zgrupowanie Kadry Polski Seniorów. W ich miejsce do kadry juniorów dokooptowano młodszych Mateusza Wolnego i Piotra Felińskiego. Ponadto w zgrupowaniu uczestniczy jeszcze trzech zawodników MKZ „Unia” Racibórz: Piotr Żurawik, Jacek Kneć i Wojciech Kudla. To, że zgrupowanie odbywa się w Raciborzu ma jeszcze jedną zaletę, w części zajęć prowadzonych na hali mogą uczestniczyć także inni zawodnicy. Treningi częściowo mają charakter otwarty. Program szkoleniowy zgrupowania skoncentrowany jest głównie na poprawie techniki i umiejętności przygotowania sobie pozycji wyjściowych do różnego rodzaju akcji ofensywnych, które mają przynosić punkty i zwycięstwa w zaplanowanych na lipiec Mistrzostwach Europy Juniorów.
/Piela/





![Grupa Strzecha Seniorzy świętowała 20-lecie działalności [ZDJĘCIA] Grupa Strzecha Seniorzy świętowała 20-lecie działalności](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/zpit-strzecha-seniorzy.jpg)

![„Żywioły” w raciborskiej bibliotece. Wystawa pełna naukowych ciekawostek [ZDJĘCIA] „Żywioły” w raciborskiej bibliotece. Wystawa pełna naukowych ciekawostek](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/zywioly-anna-skowronska.jpg)




![Młodzi czytelnicy ruszyli tropem „Kociej Szajki” i „Zwiadowców” [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka-31.jpg)

![Drewniane potwory książkowe powstały w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka-30.jpg)
![Warsztaty, taniec i rękodzieło. Uczestnicy zajęć w RCK rozwijają swoje talenty [ZDJĘCIA] Warsztaty, taniec i rękodzieło. Uczestnicy zajęć w RCK rozwijają swoje talenty](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-rck-9.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)









